Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdības maiņa var maksāt līdz 60 tūkstošiem latu

Valdības maiņa var maksāt tūkstošiem latu, kas jāmaksā ministriem zaudējot amatus, ziņo laikraksts «Diena».

Ivara Godmaņa (LPP/LC) preses pārstāvis Edgars Vaikulis norādīja, ka Godmanis esot gatavs nākt ar iniciatīvu ministriem un ar viņiem saistītajiem padomniekiem atteikties no kompensāciju izmaksas par darba zaudēšanu.

Precīzi aplēst, cik valsts budžetam izmaksās Godmaņa valdības demisija, pašlaik esot grūti, jo nav zināms, kuri no ministriem, viņu parlamentārajiem sekretāriem turpinās darbu valsts pārvaldē. Atbilstoši Ministru kabineta iekārtas likumam, ja kāds no ministriem, viņu parlamentārajiem sekretāriem turpina darbu iepriekšējā statusā vai arī kādā citā ministrijā vai arī ja ministrs atgriežas parlamentā, kompensācija (ne vairāk kā trīs mēnešalgas) netiek maksāta.

Ja pieņemtu, ka neviens no demisionējušās valdības ministriem nekļūst par nākamās valdības locekli, kompensācijas pienāktos deviņiem no 14 ministriem, kas palikuši Godmaņa valdībā. Ministra mēnešalga ir 2147 latu pirms nodokļu nomaksas. Līdz ar to kompensācijās būtu jāiztērē Ls 57 969, aprēķinājis laikraksts.

Lielākās demisijas izmaksas gan veido kompensācijas, kas līdz ar darba zaudēšanu jāmaksā premjera un ministru biroju darbiniekiem, štata padomniekiem un palīgiem. Viņu darba attiecības regulē Valsts pārvaldes iekārtas likums, kas ļauj izmaksāt atalgojumu vēl trīs mēnešus pēc darba līguma izbeigšanas, pat neatkarīgi no tā, vai viņi jau nākamā dienā turpina strādāt pie tā paša vai cita jaunās valdības ministra.

Vidēji katra ministra birojā strādā pieci līdz septiņi cilvēki, kuru atalgojums, vidēji ir krietni virs 1000 latiem pirms nodokļu nomaksas. Tādēļ viņu kompensāciju izmaksas valsts budžetu patīrītu par vairākiem simtiem tūkstošu latu.

«Diena» norāda, ka tas tā var arī nebūt, ja padomnieku darba devējs - ministrs vai premjers - lemj citādi un, piemēram, noteic, ka kompensācija nepienākas vai pienākas tikai mēnešalgas apmērā.