Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņa: valdošā koalīcija nometusi varu mums pie kājām

Valdošā koalīcija ir nometusi varu mums pie kājām. To partijas Jaunais laiks kongresā teica JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

JL līdere uzsvēra, ka laikā, kad pieci no deviņiem JL valdes locekļiem izstājās no partijas, lai veidotu citu partiju — «Pilsonisko savienību», svarīgi bija izglābt partiju JL. Tagad partijas biedriem stāv priekšā vēl svarīgāks uzdevums — glābt valsti.

Āboltiņa atzina, ka daudzi JL labvēļi brīdinājuši no iesaistīšanās valdībā, jo «viss ir tukšs un izlaupīts». Līdzšinējā valdošā koalīcija, pēc Āboltiņas teiktā, strādāja pēc principa «pieprasīt, sarunāt, sadalīt», savukārt JL aicina ikvienu cilvēku iesaistīties, lai izglābtu valsti no krīzes.

JL kongresā ar aplausiem tika sveikts Valdis Dombrovskis, kuru Valsts prezidents Valdis Zatlers ir aicinājis veidot nākamo valdību.

Savā uzrunā Dombrovskis iezīmēja visai dramatisku Latvijas ekonomikas nākotni. Pēc viņa teiktā, Valsts kasē naudas pietiks tikai līdz aprīlim, vēl pāris mēnešus varēs izvilkt uz iekšējo aizņēmumu rēķina, tālāk draud valsts bankrots.

Tāpēc, pēc Dombrovska teiktā, topošajai koalīcijai vispirms nāksies vienoties par šā gada valsts budžeta samazināšanu par 20%. Einars Repše (JL), kuram jaunajā valdībā tiek prognozēts finanšu ministra amats, pauda viedokli, ka Latviju līdz finanšu krīzei un atkarībai no starptautiskajiem kreditoriem ir novedusi korupcija, pārlieku lielā birokrātija un tuvredzīgie lēmumi.

Repše solīja «modināt ministrus» — katram valdības loceklim prasīt konkrētu darbības plānu kā viņš iztiks ar budžeta līdzekļiem un kā samazinās nelietderīgos tēriņus. Repše uzsvēra, ka JL vadītā valdība par prioritāti izvirzīs atbalstu eksportspējīgajiem uzņēmumiem, tiem uzņēmējiem, kas veido jaunas darba vietas, rada augstu pievienoto vērtību. Spējīgākajiem uzņēmumiem valsts dod garantijas, kas dod iespēju bankām atjaunot uzņēmējdarbības kreditēšanu.

Pēc Repšes teiktā Latvija, racionāli izmantojot savus resursus, galvenokārt biomasu, spēj pati nodrošināt 50% no nepieciešamā elektroenerģijas un 100% siltumenerģijas daudzuma.

Savukārt JL Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis solīja, ka JL, kad tās pārziņā nonāks Ekonomikas ministrija, pieliks punktu aplamajai iecerei Latvijā būvēt gāzes termoelektrostaciju.

Pārliecību par JL spējām izvests Latviju no ekonomiskās krīzes pauda Saeimas deputāte Ausma Ziedone-Kantāne. «Koalīcija nometa pie kājām iepuvušo varas ābolu, bet Dombrovskis to pacels, notīrīs, bet Repše ar stingru roku puvumu nogriezīs,» teica Ziedone-Kantāne.

JL Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Zaķis aicināja noteikt «moratoriju uz partiju politiskajiem kašķiem publiskajā telpā, jo premjera partijai tas nepiestāv».

JL rindās patlaban ir 1162 biedri, no tiem uz kongresu bija ieradušies 360. Saskaņā ar JL statūtiem kongresā var ierasties visi JL biedri, kuri līdz valdes noteiktajam termiņam ir reģistrējušies un samaksājuši biedra naudu.