Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī JL aicina cilvēkus aktīvi iesaistīties partijās

Pašlaik ir ļoti svarīgi, lai valsts problēmu konstruktīvā risināšanā iesaistītos pēc iespējas vairāk cilvēku, kas arī stātos partijās vai, ja pašreizējo programmu partijas nav pieņemamas, dibinātu jaunas.

To «Jaunā laika» (JL) kongresā sestdien, uzrunājot savus partijas biedrus, uzsvēra JL domes priekšsēdētājs Artis Kampars, atkārtoti uzsverot, ka tieši cilvēku iesaistīšana un uzrunāšana ir tas, kas pašlaik jādara politiskajām partijām.

Viņš norādīja, ka tieši līdzdalības pilnveidošanai un atklātības palielināšanai arī JL dome šogad rīkoja vairākas tikšanās ar iedzīvotājiem dažādās Latvijas pilsētās. Šo procesu viņš arī raksturoja kā veiksmīgu, minot, ka ar katru domes organizēto pasākumu cilvēku interese esot pieaugusi.

Kampars arī atzina, ka viņu šokējusi sabiedrības aptauja par tai pieņemamākajām demonstrācijas formām - deputātu šokējis ne tikai lielais atbalsts nekonstruktīvām demonstrāciju formām, bet arī tam, ka aptaujā nemaz nav apskatīta tā iespēja kā iesaistīšanās politiskajās organizācijās, kas acīmredzot gan respondentiem, gan aptaujas organizatoriem licies pašsaprotami.

«Politiķi ir sabiedrības spogulis, lai kā mums to negribētos atzīt,» Kampars uzsvēra, norādot, ja kādam nepatīk no rīta ar bārdas rugājiem aizaugusī, aizpampusī seja, ko viņš redz spogulī, nevajag tajā vainot spoguli.

Arī JL Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis atkārtoti aicināja visus partijas biedrus politiskajā spēkā iesaistīt vēl vismaz dažus cilvēkus.

«Tikai tā politiskā partija, kurai ir daudz aktīvu biedru, ir spējīga ilgtermiņā noturēt to ideoloģiju, kuru tā uzskata par svarīgu,» viņš uzsvēra.

Zaķis arī norādīja, ka pašlaik būtu jāizsludina moratorijs politiķu publiskajiem kašķiem, jo tos patlaban vajag atlikt malā un cītīgi ķerties pie darīšanas.

Savukārt kongresa otrajā pusē JL biedri pieņēma arī rezolūciju «Par līdzdalību politiskajā procesā», kurā norāda, ka krīze starp varu un sabiedrību jau vairākus gadus tikai padziļinājusies.

«Sabiedrības apātija sāk pārvērsties agresijā, tomēr taustāmus risinājumus no ieilgušās uzticības krīzes līdz šim nav varējuši piedāvāt nedz politiķi, nedz eksperti, nedz intelektuāļi,» minēts rezolūcijā. «Cienījami nozaru lietpratēji atsakās saistīt savu ikdienu ar politiku, nevēloties aptraipīt savu reputāciju un nesaredzot iespējas situāciju radikāli mainīt. Politikā ir gudru un godīgu cilvēku deficīts,» JL biedru atbalstītajā dokumentā vēl uzsvērts.

Tādēļ partija aicina «visus, kam nav vienaldzīgs savas valsts liktenis», piedalīties valsts politikas veidošanā, iesaistoties esošos vai topošos politiskajos spēkos.

Rezolūcijā arī pausts aicinājums ar nevalstisko organizāciju un plašu iedzīvotāju grupu pārstāvju līdzdalību vienoties par rīcības plānu sabiedrības uzticības atjaunošanai demokrātiskajām institūcijām, kā arī aktīvāk piedalīties visu līmeņu vēlēšanās, tādējādi gūstot iespējas īstenot savas idejas par godīgu, profesionālu un sabiedrības intereses pārstāvošu valsts pārvaldi.

Jau vēstīts, ka arī Tautas partija (TP) sākusi kampaņu, ar klipiem televīzijā aicinot stāties partijā un uzsverot, ka cilvēku iesaistīšanās ir svarīga valsts attīstībai.