Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija pažēlo narkotiku grēkos pieķertos dzeltenās preses varoņus

Nesen narkotiku lietošanā pieķertos sportistus un dzeltenās preses aprakstītos cilvēkus policija tomēr nesodīšot, kaut arī pastrādātais tiem draudējis pat ar karjeras izjukšanu.

Jau ziņots, ka Rīgas reģiona kriminālpolicijai zināmi aptuveni desmit publiski vārdā līdz šim nenosaukti sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp sportisti un bieži dzeltenās preses aprakstīti cilvēki, kuri pie narkotikām tikuši no februāra sākumā aizturētajiem diviem narkodīleriem, kas savulaik bija saistīti ar profesionālo sportu.

Toreiz Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis žurnālistiem sacīja, ka klienti narkotikas lietojuši pat publiskās vietās un viņu atbildība par šādu pārkāpumu tiks vērtēta.

Tagad Ķuzis aģentūrai BNS pastāstīja, ka policijas galvenais uzdevums esot noskaidrot, kur narkotikas ņēmuši abi aizturētie narkodīleri, un apturēt narkotiku izplatīšanas tīklu. Kriminālpolicijai neesot pašmērķis sodīt šos sportistus un dzeltenās preses varoņus, kaut stingras preventīvas pārrunas viņiem ar likumsargiem ir bijušas un viņi brīdināti par atbildību, kas draud par narkotiku lietošanu, — pirmo reizi tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, bet nākamajā reizē jau iestājas kriminālatbildība.

Policija nav konstatējusi, ka kāds no šiem cilvēkiem būtu narkomāns, taču viņi nenoliedz, ka lietojuši narkotikas. Sportisti, piemēram, teikuši, ka narkotikas lielās spriedzes dēļ palīdzot relaksēties, turklāt alkoholu nevarot lietot, jo tas radot lielas problēmas.

Ķuzis arī saprot — ja policija sportistam sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu, ar sportista karjeru būtu cauri.

Jau ziņots, ka 6. februāra vakarā policija Rīgā, Avotu un Bruņinieku ielā, aizturēja divus 1984. un 1974. gadā dzimušus narkodīlerus, pie kuriem atrasti 176,5 grami metamfetamīna, kā arī 11,6 grami kokaīna. Narkotiku aptuvenā vērtība kopumā ir 2461 lats.

Policijai ir zināms, ka abu narkotiku izplatītāju klientu vidū ir bijuši pazīstami sportisti un citi sabiedrībā zināmi cilvēki, kurus bieži apraksta dzeltenā prese.

Abi aizturētie narkodīleri skaitījušies otrā līmeņa dīleri un bijuši saistīti ar profesionālo sportu, bet policijas redzeslokā nonākuši aptuveni pirms pusgada, un viņu klienti bijuši pārsvarā sabiedrībā zināmi cilvēki.

Par to, ka sabiedrībā zināmi cilvēki sāk aizrauties ar narkotikām, policijai jau bija aizdomas kopš 2007. gada, jo nelegālajā tirgū lielākos daudzumos parādījās kokaīns, kuru uzskata par izsmalcinātu apreibinošo vielu, turklāt tā nav lēta.