Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prūsis: Holkombs pārāk tālu, viņš vairāk nav ķerams

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis kā necerēti labu vērtē pirmo dienu pasaules čempionātā četriniekiem, kas notiek Leikplesidā (ASV).

Jau ziņots, ka sestdien Jāņa Miņina pilotētais četrinieks ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Oskaru Melbārdi un Intaru Dambi pēc sacensību pirmajā dienā veiktajiem diviem braucieniem dala otro vietu ar krievu pilota Aleksandru Zubkovu četrinieku.

«Pēc pirmās dienas necerēti labi,» aģentūrai BNS atklāja Prūsis. Otrajā

braucienā starts izdevās daudz ātrāks nekā pirmajā. «Nevar teikt ka pirmais starts neizdevās, bet [komanda] īsti nenostrādāja līdz galam pirms ielēkšanas kamanās.»

Tikai 0,01 sekundi no Miņina un Zubkova atpaliek Vācija II ar pilotu Andrē Langi, bet pārliecinoši līderi ir ASV I bobslejisti ar pilotu Stīvu Holkombu pie stūres, kam Miņins un Zubkovs zaudē 0,48 sekundes.

Latvijas otrs kvartets Edgars Maskalāns, Ainārs Podnieks, Raivis Broks un Reinis Rozītis pēc diviem braucieniem ieņem 17. vietu, zaudējot Holkombam 1,92 sekundes.

Trešais un ceturtais brauciens Leikplesidas trasē notiks svētdien no pulksten 16 pēc Latvijas laika. Tikai pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs notiek četri braucieni divās dienās, nevis divi braucieni vienā dienā kā Pasaules kausa posmos.

Prūsis gan nezināja neko par kādām iespējamām slēptajām rezervēm sacensību otrajai dienai. «Holkombs pārāk tālu, viņš vairāk nav ķerams. Izšķirošais būs stabilitāte gan braukšanā un startā, protams, augstā līmenī.»

Pēdējo reizi latvieši medaļas bobslejā pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs guva pirms 20 gadiem, kad Jānis Ķipurs un Aldis Intlers, pārstāvot vēl PSRS, izcīnīja bronzu divniekos 1989. gada pasaules čempionātā Kortinā d'Ampeco.