Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš devies darba vizītē uz Ēģipti

No svētdienas līdz 3.martam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) darba vizītē apmeklēs Ēģiptes Arābu Republiku, kur piedalīsies starptautiskā konferencē par atbalstu Gazas rekonstrukcijai, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses centra nodaļā.

Riekstiņš pārrunās iespējas attīstīt politisko dialogu ar vienu no ietekmīgākajām valstīm Tuvo Austrumu reģionā, kā arī runās par iespēju aktivizētu sadarbību ekonomikā, kultūras un izglītības jomā. Vizītes laikā plānots parakstīt starpvaldību līgumu par sadarbību izglītībā un zinātnē.

Pirmdien, 2.martā, ārlietu ministrs piedalīsies starptautiskā donoru konferencē Gazas rekonstrukcijas atbalstam, tādējādi atsaucoties Ēģiptes puses aicinājumam starptautiskajai sabiedrībai aktīvi iesaistīties diskusijā par Tuvo Austrumu miera procesu, īpaši akcentējot nepieciešamību risināt humanitāro krīzi Gazas joslā.

Konferencē piedalīsies aptuveni 70 valstu augsta līmeņa amatpersonas valstu un valdību vadītāju, ārlietu ministru līmenī, kā arī tādu reģionālo un starptautisko organizāciju kā ANO, Arābu līgas, Pasaules Bankas u.c. pārstāvji.

Latvijas un Ēģiptes diplomātiskās attiecības nodibinātas 1992.gada 23.janvārī. Latvija sadarbojas ar Ēģipti kā divpusēji, tā arī izmantojot Eiropas Savienības un Savienības Vidusjūrai sadarbības formātu.

Riekstiņš atklās arī Latvijas vēstniecību Kairā, kas jau vairāk nekā gadu pārstāv Latvijas intereses reģionā. Pagājušā gada 16.jūnijā tika akreditēts rezidējošais Latvijas vēstnieks Ēģiptes Arābu Republikā Māris Selga.