Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gulbis atstāj paša lolotos «Jaunos demokrātus», politiku nepametīs

Partiju «Jaunie demokrāti» (JD), kura drīzumā plāno mainīt savu nosaukumu pret «Demokrāti.LV», pametis tās dibinātājs un ilggadējs līderis Māris Gulbis.

To aģentūrai BNS apstiprināja partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Jansons.

Viņš gan nespēja minēt iemeslu, kādēļ Gulbis par šādu rīcību izšķīries, vien norādīja, ka ilggadējais partijas biedrs nav izslēgts, bet gan aizgājis pats.

«Man jau grūti pateikt, kāds pamatojums. Mēs sen neesam tikušies.. varbūt cita partija ir labāka,» minēja Jansons, uzsverot arī, ka Gulbis jau labu laiku nav bijis aktīvs partijas biedrs.

Savukārt Gulbis aģentūrai BNS savu izšķiršanos komentēja atturīgi, vien norādīja, ka pagaidām «nekādu tādu informāciju negribētu konkretizēt».

«Bet es noteikti turpināšu savu politisko darbību,» viņš uzsvēra, pieļaujot arī iespēju, ka pievienosies citam politiskajam spēkam, par ko tuvākajās dienās arī esot paredzētas sarunas.

Pagaidām kā galveno iemeslu savai aiziešanai Gulbis minēja to, ka JD darbojas pārāk šauri - orientējoties tikai uz pašvaldību vēlēšanām, taču, viņaprāt, būt jādarbojas plašāk, konsolidējot spēkus.

«Mans mērķis ir darboties varbūt daudz plašākā lokā,» atzina Gulbis.

Jau vēstīts, ka Gulbis ir «Jauno demokrātu» izveidotājs un arī ilggadējs partijas vadītājs - no šī amata viņš atkāpās tikai pērnā gada kongresā aprīlī, kad par jauno partijas vadītāju ievēlēja uzņēmēju Edgaru Jansonu.

JD Gulbis izveidoja, kad pameta «Jauno laiku», kurā darbojās no 2002.gada vasaras līdz 2004.gada rudenim, pildot arī iekšlietu ministra pienākumus Einara Repšes valdībā.

Vēl iepriekš viņš darbojies arī «Tēvzemei un Brīvībai», taču, kad partija apvienojās ar LNNK, jaunajā partijā nepārreģistrējās.