Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mīlestība no pirmā acu skata

Tas ir strīdīgs jautājums. Daži zinātnieki uzskata, ka tā ir tikai fiziska pievilkšanās, citi — ka tā eksistē garīgā līmenī.

Pastāv uzskats, ka spēja iemīlēties no pirmā acu skata ir atkarīga no dzīves pieredzes, iztēles, intelekta, tomēr vislielākā mērā no temperamenta. Visātrāk iemīlas holēriķis, bet viņš arī ātrāk atdziest. Arī sangviniķim ir raksturīga iemīlēšanās no pirmā acu skata, bet tā ir virspusēja.

Mēs visi gribētu ticēt mīlestībai no pirmā acu skatiena. Daži cilvēki tik ļoti tic šādai mīlestībai, ka nepieļauj pat iespēju, ka mīlestība — klusa un nemanāma — var izaugt tepat blakus.

Ieciklējušies uz mītu par mīlestību no pirmā acu skata, tādi cilvēki otrā meklē tikai trūkumus un neievēro labās īpašības.

Ko nozīmē mīlestība no pirmā acu skatiena?

Vispirms jau tas ir fiziskais vilinājums. Jums iestājas tieša seksuāla reakcija uz šo cilvēku, viņam tiek piedēvēts lielāks emocionālais komponents, nekā tas ir īstenībā. Jūs nepārstājat domāt par šo cilvēku nevis tāpēc, ka esat iemīlējies viņā, bet gan tāpēc, ka viņš jūs seksuāli uzbudina.

Ja cilvēks ir emociju iespaidā, spēcīgu tieksmi ir viegli uztvert kā mīlestību, sevišķi, ja cilvēks atbilst iedomātajam ideālam.

Ineses stāsts

«Manas jūtas pret pazīstamajiem vīriešiem nekad nebija pārāk stipras. Līdz pat šim brīdim bez cerībām gaidīju mirkli, kad varēšu iemīlēties «līdz ausīm».

Seksu, kuram būtu vajadzējis izsaukt manī vētrainu orgasmu, es pārdzīvoju tikai savās fantāzijās, bet vēlēšanās, ko reizēm izjutu, satiekoties ar savu draugu, nekad nebeidzās ar emociju viesuli.

Kādu dienu draudzene uzaicināja mani savu kolēģu kompānijā. Un, lai gan nevienu tur nepazinu, nolēmu iet, jo manai dzīvei jau sen bija zudusi krāsainība. Ar savu draugu biju šķīrusies — kāpēc velti mānīt cilvēku, ja zini, ka nav nekādu jūtu?

Nonākot jaunajā sabiedrībā, pēkšņi jutos brīva un atraisīta. Mēs pļāpājām, muļķojāmies, dauzījāmies.

Un pēkšņi viss manī pamira! Es ieraudzīju vīrieša acis! Atsmaidīju pretī un sāku spēlēties ar savu matu šķipsnu, reizēm pametot skatu uz viņa pusi. Šī velnišķīgi skaistā spēle, kas sastāvēja no acīmredzamas abpusējas ieinteresētības, samulsuma, uzspēlētas vienaldzības, satrauca mani.

Bet es jau zināju: vienmēr esmu meklējusi šo vīrieti. Tā bija kaut kāda apmātība. Stāv cilvēks; es par viņu nezinu neko — kā viņu sauc, kāds viņam ģimenes stāvoklis, ko viņš dara, un tomēr katra mana ķermeņa šūna viņu vēlas!

Un pēkšņi viņš jau stāv man blakus! «Mans vārds ir Andris, bet pašlaik es jūtos kā Alens Delons!»

Mēs jutām, ka mūs nes viens vilnis, sapratām, ka mums ir daudz kopēja, un gribējām apmierināt radušos vēlēšanos. Man vajadzēja doties prom, tāpēc apmainījāmies adresēm.

Mājās atcerējos katru tikšanās niansi, un tad atskanēja telefona zvans. Tas bija viņš, un es uzreiz uzaicināju viņu ciemos.

To, kas notika tālāk, ir grūti aprakstīt, jo neko tādu agrāk neesmu izjutusi. Mēs negulējām nevienu minūti, simtiem reižu skūpstījām viens otru, izmēģinājām visus indiešu, ķīniešu un japāņu mīlas paņēmienus. Sapratu, ka tas ir Viņš — manas dzīves vīrietis.»

Aizraušanās ar tēlu

Reizēm iedomājoties, ka esat kādā iemīlējies, jūs īstenībā esat iemīlējies cilvēka tēlā: viņa ārienē, profesijā, naudā, automašīnā, viņa dzīves notikumos. Jūs savā apziņā veidojat šo saiti.

Ir vajadzīgs tikai acumirklis, lai izjustu neprātīgu kaisli, bet patiesa mīlestība atnāk tikai pēc laika. Dažs labs tā arī nesaprot, ka ir izjutis mīlestību.

Doma ir apmēram tāda: ja saite ar vīrieti ir balstīta uz draudzību, uzticēšanos, atklātību, ticību un patiesu pieķeršanos, tad tā nav mīlestība, jo viss ir pārāk mierīgi. Ja reiz mierīgi, tad tā nevar būt mīlestība.

Bet ir.