Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tā bija īsta mīla! (Stāsts ar bēdīgām beigām)

Viņa bija manas mammas draudzene. Starp citu, viņu sauc par Mildiņu. Varat iedomāties — mūsdienās tāds arhaisks vārds! Draugi viņu parasti apcēla — «Kas tad tev vairs ko pūlēties – piemineklis Rīgas centrā jau uzcelts!»

Taču Mildiņa bija nelaimīga. (Bet varbūt tomēr — laimīga?) Pareizāk sakot, viņa bija nelaimīgi iemīlējusies vienā savā kursa biedrā. Viņu sauca Jānis un viņš bija viens no šīs draugu kompānijas.

To, ka Mildiņai Jānis traki patīk, zināja visi. Varbūt tikai pats Jānis ne. Jo viņam savukārt patika Olga. Nu, un viss notika kā tam jānotiek – Jānis apprecējās ar Olgu un dzīvoja laimīgi.

Tiesa gan, tikai trīs pirmos gadus. Pēc tam arī viss notika kā parasti — skaļi Jāņa un Olgas ģimenes strīdi, kas draugu kompānijā tika apspriesti, analizēti. Reizēm abas karojošās puses tika samierinātas (jo bija taču jau divi bērni, kuru dēļ bija vērts censties!), citreiz ne.

Mildiņa tobrīd bija distancējusies no bijušās kompānijas un nebija manāma. Un tad viņa reiz atnāca uz manas māmiņas dzimšanas dienu un satika Jāni. Olga tieši todien nebija ieradusies. Un tad tas notika visu acu priekšā: viņi iemīlējās no pirmā acu skata.

Precīzāk, iemīlējās Jānis, jo Mildiņai jau nekas nebija mainījies — viņa visus šos gadus bija domājusi un cerējusi tikai uz Jāni.

Es pati no tā visa neko daudz neatceries, vien no mammas stāstiem. Citiem vārdiem, tās bija abpusēji nopietnas jūtas. Viņi alka viens pēc otra, izdila pat miesās (bez jebkādām diētām — ak, laimīgie!), bet nekas vairāk starp abiem nenotika. Jo Mildiņai ne tikai vārds bija vecmodīgs, bet arī uzskati — nedrīkst atņemt tēvu diviem bērniem!

Tā tas vilkās ilgi, gadiem. Mamma teica, ka Mildiņa ar Jāni tā arī nekad neesot «sagulējusi». Viņi tikušies, staigājuši pa parku, braukājuši ar trolejbusu pa pilsētu visos virzienos un — mīlējuši viens otru kā traki. Vai tad tā nav īstā mīla, ja cilvēks (Mildiņa) otra dēļ spēj atteikties no visa — pat no savām jūtām?!

Beigas šim stāstam diemžēl ir bēdīgas. Jānis to visu neizturēja un meklēja risinājumu pudelē, bet Mildiņa palika veca meita. Vēl tagad viņa tāda ir. Par Jāni un Olgu vairāk neko nezinu. Protams, viņi izšķīrās un aizbrauca prom no Rīgas.

Bet Mildiņa strādā bibliotēkā un dzīvo kopā ar suni (nevis kaķi!) un savu veco māmiņu. Viena. Starp citu, viņa rakstot dzeju. Varbūt kādreiz izdos viņas dzejoļi krājumu, un tur varēs izlasīt visu par viņas lielo, skaisto mīlu…

Ceru gan, ka Mildiņa nelieto internetu un neizlasīs šo stāstiņu. Ja nu tomēr, tad es teikšu, ka tā rakstītāja neesmu es un tā mīlētāja — nav Mildiņa…