Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dinevičs rosina Rīgā būvēt kopmītņu tipa mājas

Rīgā vajadzētu diferencēt mājokļus un būvēt kopmītņu tipa mājas, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas vicemērs Jānis Dinevičs (LSDSP).

Dinevičs atzina, ka tādu mājokļu apjomu, kādu bija iecerējis uzbūvēt vai iegādāties «Rīgas pilsētbūvnieks», pašlaik nebūs iespējams realizēt, tāpēc vajadzētu meklēt risinājumus, kādus ļautu pašvaldības ierobežotais budžets.

«Nenoliedzu iespēju, ka mēs varētu nonāk pie diferencētas maksas pašvaldības mājokļos. Uzskatu, ka pašvaldībai arī vajadzētu veidot diferencētus mājokļus, jo cilvēki ir dažādi un ne katram ir nepieciešams liels un labiekārtots dzīvoklis,» sacīja vicemērs.

Kā risinājumu Dinevičs piedāvā veidot kopmītņu tipa mājas, kurās par simbolisku maksu varētu ievietot, piemēram, daļu no tiem, kas uzturas bezpajumtnieku patversmēs.

«Patversmēs ir dažādi cilvēki, un daļa no tiem vienkārši patversmi izmanto kā dzīvokli. Domāju, ka vismaz vienu kopmītņu tipa māju ar šiem cilvēkiem varētu piepildīt,» teica Dinevičs.

Pašvaldības SIA «Rīgas pilsētbūvnieks» šogad plāno nodot ekspluatācijā aptuveni 1000 dzīvokļu, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ivars Gaters (TB/LNNK).

2009. gadā «Rīgas pilsētbūvnieks» plāno nodot ekspluatācijā 397 dzīvokļus, kas iegādāti no privātajiem mājokļu projektu attīstītājiem. Rīgā, Zasulauka ielā 31, būs 100 dzīvokļi, Baldonē — 88  dzīvokļi, Olainē — 30 dzīvokļi, bet Ropažu novada ēkās «Vinteri» un «Silavējš» — 179 dzīvokļi.

Savukārt vēl 620 dzīvokļus šogad plānots uzbūvēt, īstenojot «Rīgas pilsētbūvnieka» aizsāktos projektus, — divas mājas Lubānas ielā 129 ar 250 dzīvokļiem, divas mājas Ilūkstes ielā ar 168 dzīvokļiem, māju Akadēmiķa M. Keldiša ielā ar 96 dzīvokļiem un sociālo māju Lomonosova ielā ar 106 dzīvokļiem.

Tiek strādāts arī pie Ulbrokas ielas apbūves projekta, kurā paredzētas piecas mājas, un turpinās Rumbulas attīstības projekta izstrāde.

2008. gadā ekspluatācijā tika nodoti 585 dzīvokļi, no kuriem Detlava Brantkalna ielā 162 dzīvokļi, Dzirciema ielā 62 dzīvokļi, Gobas ielā 81 dzīvoklis, divās mājās Lubānas ielā 250 dzīvokļi, kā arī māja Siguldā ar 30 dzīvokļiem no pirmā iepirkuma.