Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija protestēs pret Bjerndālenam nepiešķirto sodu

Krievija gatavojas vērsties Sporta arbitrāžas tiesa (CAS), lai protestētu pret Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) pieņemto lēmumu norvēģim Ūlem Eināram Bjerndālenam piešķirt uzvaru pasaules čempionāta iedzīšanas disciplīnā, atklājis Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko.

«Ja starptautiskā federācija nepieņēma nekādus soda mērus, viņiem nav atbildības sajūtas. Viņi dzīvo savā slēgtajā pasaulē, pēc pašu noteikumiem,» izteicās Mutko. «Domāju, ka noteikumiem ir jābūt vienādiem visiem. Ticu, ka Bjerndālens par šo noteikumu pārkāpumu ir jāsoda.»

«Bjerndālens ir lielisks sportists un viņam tajās sacensībās bija nopietns pārsvars, tomēr noteikumiem visām federācijām ir jābūt vienādiem. Mēs vērsīsimies sporta arbitrāžas tiesā Lozannā,» uzsvēra Mutko.

Jau ziņots, ka IBU pēc pagājušajā mēnesī notikušajām sacensībām nolēma piešķirt vienas minūtes sodu par trases neievērošanu vairākiem sportistiem, to skaitā Bjērndālenam, kurš beigās tika klasificēts tikai trešajā vietā.

IBU noteikumi nosaka, ka trases saīsināšanas gadījumā sportistam piešķirama diskvalifikācija, tomēr tā kā pārkāpumā bija iesaistīti 11 biatlonisti, tika nolemts viņiem piespriest laika sodus.

Tomēr vēlāk sodi visiem sportistiem tika atcelti, aizbildinoties ar to, ka biatlonisti savā pārkāpumā neieguva laika priekšrocību, un Bjerndālens izcīnīja 12. zelta medaļu pasaules čempionātos, bet otrais palika krievs Maksims Čudovs.