Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno izveidot lēto veikalu ķēdi

Bijušais Rīgas domnieks Raimonds Krūmiņš iecerējis izveidot veikalu ķēdi, kuros realizētā pārtika būs pat par trešdaļu lētāka nekā esošajos tīklos. Tas būs valsts veikalu tīkls, ziņo laikraksts «Dienas Bizness».

Pirmdien projekta virzītājs iecerējis tikties ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem, lai runātu par šo ieceri un skaidrotu, kādas ir iespējas piesaistīt nepieciešamo finansējumu no valsts.

Ekonomists skaidro, ka kooperatīva mērķis nebūšot gūt peļņu no tirdzniecības.

Projekta sākotnējās investīcijas tiek lēstas piecu līdz 10 miljonu latu apmērā, ko plānots ieguldīt pirmajā kārtā.

Projekta autors cer piesaistīt Eiropas Savienības (ES) līdzekļus un, iespējams, dabūt valsts galvojumu vajadzīgā finansējuma saņemšanai.

Patlaban tiek uzrunātas ieinteresētās personas, un tuvāko nedēļu laikā plānots izveidot ekonomiski pamatotu biznesa plānu, ko iesniegt potenciālajiem sadarbības partneriem.

Kā laikrakstu informēja Krūmiņš, situācija mazumtirdzniecībā liecina par konkurences trūkumu, kas ir viens no iemesliem, kas neļauj cerēt uz cenu kariem. Viņš norāda, ka, neraugoties uz finanšu nedienām, kad pēc ekonomiskās loģikas vajadzētu kristies cenām, notiek gluži pretējais un lielie pārtikas un ikdienas patēriņa preču tirgotāji cenas palielina. Tas notiekot ik pa dažām nedēļām veselām preču grupām, kad pieaug cenas nevis par santīmu vai dažiem, bet gan par 10–20% ik reizi, kas būtiski pārsniedz nodokļu pieaugumu un citus sadārdzinājumus.

Ekonomists skaidro, ka kooperatīva mērķis nav gūt peļņu, bet nodrošināt maksimālus pārdošanas apjomus pārtikas ražotājiem, vienlaikus saglabājot kooperatīva biedru kā ražotāju konkurenci pircēja interesēs. Tirdzniecības uzcenojums kalpotu tikai izmaksu segšanai, kuru samazināšana ir viens no galvenajiem menedžmenta uzdevumiem.

Patlaban jau esot sākts darbs kopā ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federāciju un atsevišķiem dalībniekiem, kā arī valsts institūcijām.