Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kārtslēcēji salauž Sidnejas lidostas griestus

Vairāki pasaules līmeņa kārtslēcēji izsituši pamatīgus caurumus Sidnejas lidostas griestos, pārnēsājot cauri terminālim savu iespaidīgā izmēra sporta inventāru, pirmdien ziņoja vietējā prese.

Negadījumā bija iesaistīts Austrālijas kārtslēcējs Pols Bērdžess, kā arī viņa tautietis, 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu uzvarētājs Stīvs Hukers un 2004. gada Atēnu olimpiādes zelta medaļas ieguvējs Tims Meks no ASV.

Sportisti izmantoja iekšzemes reisu, lai dotos uz Melburnu, kur ceturtdien norisināsies Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) organizētās sacensības. Pēc tam kad lidostas vadība atteicās transportēt viņu 5,2 metrus garās kārtis kā nestandarta izmēra bagāžu, sportisti izlēma pašu spēkiem tās iznest cauri nelielajai lidostai.

Bērdžess vēlāk atzina, ka viņš «salauzis lidostu», iesprostojot sava treniņu partnera Hukera kārti eskalatorā. Apmetums nobira pār Bērdžesa galvu brīdī, kad kārtis ieķērās eskalatora pakāpienā un iztriecās cauri griestiem.

«Mēs vedām kārtis ar eskalatoru uz pirmo stāvu, Stīvs bija man aiz muguras, un tad es ieraudzīju griestos iekārto stikla reklāmu,» intervijā vietējam laikrakstam stāstīja Bērdžess. «Noliku savas kārtis zemē, lai tās nesasistu zīmi, pagriezos un pateicu Stīvam, lai viņš arī tajā neietriecas. Tajā brīdī manas kārtis atsitās pret sienu un ietriecās griestos.»

Kāds apķērīgs lidostas darbinieks nospieda eskalatora apturēšanas pogu, lai kārtis nepārlūztu. Hukers izteicās, ka kārtis tika atbrīvotas no eskalatora tikai pēc 45 minūtēm, kad tehniķis iedarbināja ierīci atpakaļgaitā.

Laimīgā kārtā negadījumā nopietni necieta ne sportisti, ne arī viņu kārtis, no kurām katra ir 800 Austrālijas dolāru (285 latu) vērta.