Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Latvijai jāpilda SVF dotās apņemšanās

Kandidāts uz Ministru prezidenta amatu Valdis Dombrovskis (JL) uzsver, ka Latvijai jāpilda apņemšanās, ko tā devusi Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF), lai valsts varētu saņemt starptautisko finanšu palīdzību ekonomikas un finanšu sistēmas atjaunošanai, portālu «Apollo» informēja JL pārstāve Laila Timrota.

Demisionējušās valdības vadītājs Ivars Godmanis (LPP/LC) pirmdien publiski pauda viedokli, ka šā gada valsts budžeta izdevumus varētu samazināt par 474 miljoniem latu, palielinot budžeta deficītu līdz 8% IKP, norāda JL pārstāve.

Saistībā ar šo paziņojumu, Dombrovskis uzsver: «Šajā sakarā ir nepieciešama skaidra atbilde, vai Godmaņa valdība ir panākusi jaunu vienošanos ar SVF, kas atļauj palielināt šā gada valsts budžeta deficītu līdz 8%. Ja jauna vienošanās nav panākta, šādi publiski paziņojumi uzskatāmi par sabiedrības dezinformēšanu.»

Saskaņā ar Godmaņa valdības parakstīto vienošanos ar SVF šā gada budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 4,7% IKP un nepieciešamais valsts budžeta izdevumu samazinājums ir vairāk nekā 700 miljoni latu, atzīmē Timrota.