Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL pauž nožēlu par PS vēlmi izvirzīt ultimātus

Partija «Jaunais laiks» (JL), kuras pārstāvim Valdim Dombrovskim Valsts prezidents Valdis Zatlers uzticējis veidot jauno valdību, pauž nožēlu par «Pilsoniskās savienības» (PS) prasību — ieņemt satiksmes ministra amatu vai arī nepiedalīties jaunās valdības veidošanā.

JL priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA pauda nožēlu, ka šīs dienas politiskajā situācijā tiek izvirzīti ultimāti par amatiem.

«Mēs no šiem cilvēkiem, kurus uzskatījām par saviem tuvākajiem sabiedrotajiem, ko tādu negaidījām,» sacīja Āboltiņa un norādīja, ka sarunas par iespēju iekļauties jaunajā valdībā ar PS gan vēl tikšot turpinātas, tomēr, ja PS atteiksies no dalības valdībā, sarunas tiks turpinātas ar citām Saeimā pārstāvētajām partijām.

Āboltiņa arī pauda izbrīnu, kādēļ PS, kas sevi sauc par «profesoru partiju» un vienmēr iestājusies par valodas un izglītības politiku, nevēlas savā pārziņā ņemt Izglītības un zinātnes ministriju.

Kā ziņots, PS uzskata, ka, sākot ar brīdi, kad Dombrovskis sāka veidot valdību un JL kopā ar PS apņēmās savā kontrolē pārņemt Satiksmes ministriju, uz PS izdarīts «neticams spiediens» atkāpties no šīs apņemšanās, aģentūrai LETA apgalvoja PS preses sekretāre Dace Balode.

PS uzskata, ka sabiedrības interesēs ir, «lai Dombrovskis būtu premjers, bet ar nosacījumu, ka [satiksmes ministra Aināra] Šlesera privātā ministrija nokļūst opozīcijas partiju kontrolē».

«Ja veco politisko spēku shēmošanas spēja izradīsies pārāka par opozīcijas partiju vienotību un satiksmes ministra amats netiks piedāvāts PS, tās līderis Ģirts Valdis Kristovskis neiesaistīsies topošajā valdībā, tā vietā koncentrējoties Rīgas mēra vēlēšanām,» paziņoja PS preses sekretāre Balode.

Kristovskis uzsver, ka «privatizēt pilsētu būs grūtāk nekā privatizēt ministriju».

«Ja Šlesers saka, ka viņam ir plāns Rīgas attīstībai, es šo plānu drīzāk sauktu par shēmu, tādu pašu shēmu, kas tagad tik izmisīgi tiek glābta Satiksmes ministrijā,» uzskata Kristovskis. «Bet mēs cīnīsimies līdz galam, un, kamēr vien pie mums ir demokrātija, ministrijas karalis par Rīgas mēru netiks.»

PS aicina Dombrovski neatkāpties no savām pozīcijām un no apņemšanās mainīt veco «politikas biznesa» sistēmu. Ja oligarhu vadītās partijas kategoriski iestājas pret Kristovska kandidatūru satiksmes ministra amatā, PS aicina JL pašai uzņemties Satiksmes ministrijas vadību.

Kā šorīt intervijā Latvijas Radio atklāja Dombrovskis, patlaban galvenais neskaidrību un problēmu avots sarunās par koalīcijas izveidi ir Satiksmes ministrija, uz ko pretendē vairākas partijas, iebilstot pret citu izvirzītajiem kandidātiem.

«LPP/LC ministriju vēlas paturēt savā pārziņā, taču to mēs viņiem neesam piedāvājuši,» sacīja Dombrovskis, piebilstot, ka netiek noliegta bezpartejiska nozares profesionāļa nominēšana. «Pēc pirmā sarunu raunda esam aicinājuši kandidātu nominēt PS, taču nenoliedzam iespēju ministra amata kandidātu meklēt arī pašiem.»

Kā ziņots, publiskajā telpā izskanējuši pieļāvumi par PS līderu saistību ar tā saucamajiem Ventspils mēra Aivara Lemberga opozicionāriem.

Tomēr Kristovskis šādas runas noraida un apgalvo, ka par savu prioritāti «eventuālajā satiksmes ministra amatā» uzskata nepieciešamību pārtraukt līdzšinējo valsts jeb nodokļu maksātāju naudas šķiešanu un radīt nozarē taisnīgu konkurenci.

«Daudziem vēlētājiem var šķist, ka Šlesers ir veiksmīgs uzņēmējs, kurš piesaista investīcijas un «sakārto» pastu, lidostu un ostas. Jā, par valsts naudu ir viegli «būt uzņēmējam». Taču, strādājot Šlesera stilā un sadalot valsts pasūtījumus starp savējiem, tikai pirmajā brīdī izskatās, ka ir paveikti lieli darbi,» norāda Kristovskis.

«Tādā veidā vadot valsts institūciju, vēlētājiem vēl gadu desmitiem nāksies atmaksāt tās miljonu latu pārmaksas, kas paņemtas no valsts jeb — pareizāk — mūsu pašu maka, mākslīgi ierobežojot konkurenci. Tas notiek, pakārtojot vienu vai divus savējos pretendentus visiem lielajiem konkursiem,» apgalvo Kristovskis. Viņa prioritāte būs pārtraukt šo shēmu. Tikai tāda rīcība var atnest tūlītēju līdzekļu ietaupījumu un uzlabot ekonomisko situāciju, uzskata PS līderis.

Kristovskis arī piebilda, ka «pie acīmredzami šaubīgiem darījumiem visās Satiksmes ministrijas pārziņā esošajās institūcijās» smieklīgi izskatās pārmetumi par viņa saistību ar Ventspils uzņēmēju Oļegu Stepanovu, ko pēdējo reizi Kristovskis esot saticis 1991. gadā. «Vai, pēc Šlesera domām, es nedrīkstētu vadīt viņa privāto ministriju tikai tāpēc, ka kopā ar Olafu Berķi darbojāmies Tautas frontes Ventspils nodaļā?» jautā politiķis.

Kristovskis pats nekad neesot strādājis ar tranzītbiznesu saistītos uzņēmumos.