Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bičevskis prasa VNĪ paskaidrojumus par plānoto ēkas iegādi

Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis uzdevis VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) valdes priekšsēdētājam Mārim Kaijakam sniegt paskaidrojumu par medijos izskanējušo informāciju par iespējamo jauna nekustamā īpašuma iegādi un būvniecību VNĪ vajadzībām.

Reaģējot uz sabiedrībā izskanējušām ziņām, Bičevskis lūdz VNĪ sniegt konkrētu informāciju, kad, kādā veidā un ar kādiem lēmumiem ēkas celtniecība vai iegāde tikusi plānota, kā arī - kādi lēmumi līdz šim jau pieņemti, aģentūru LETA informēja FM Preses nodaļā.

Bičevskis uzdevis Kaijakam paskaidrot, vai un kādā veidā bija plānots piemērot publiskā iepirkuma procedūras.

Līdz precīzu lietas apstākļu noskaidrošanai Bičevskis devis rīkojumu VNĪ nepieņemt nevienu jaunu lēmumu un neveikt jebkādas darbības šajā jautājumā.

LETA jau ziņoja, ka VNĪ plāno pārcelties uz jaunu biroju ēku, kas atrastos ārpus Vecrīgas, iepriekš žurnālistus informēja Kaijaks. Pašreizējā ēka Vecrīgā, Vaļņu ielā 28, vairs neapmierinot VNĪ vajadzības.

Kaijaks iepriekš informēja, ka VNĪ izvērtējot četrus iespējamos objektus, kur varētu atrasties jaunā biroja ēka. Viņš piebilda, ka tiekot izplatīta nepamatota informācija, ka «mēs jau esot izvēlējušies nesamērīgi dārgu īpašumu Akmeņu ielā».

Ar jaunās biroju ēkas projektu nodarbosies VNĪ meitasuzņēmums «VNĪ investīcijas», kas darbojas nekustamā īpašuma sfērā, realizējot mērķprojektus. «Mēs pieņēmām lēmumu šī uzņēmuma pamatkapitālu - 90 000 latu palielināt par sešiem miljoniem latu. Šie seši miljoni latu būtu nepieciešami jaunās biroja ēkas izveidošanai,» skaidroja Kaijaks.

Kā vakar ziņoja «TV3» raidījums «Nekā personīga», Valsts kontrole pauž neizpratni, kāpēc valsts uzņēmums, kas nav pildījis savas saistības pret valsti un atmaksājis vairāk nekā septiņus miljonus latu valsts budžetā, atrod gandrīz tikpat lielu summu, lai būvētos.

Turklāt šie darbi uzticēti valsts uzņēmuma meitaskompānijai, kas rada bažas par līdzekļu nokontrolētu izlietojumu, jo uz to neattiecas Iepirkumu likums.

Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis raidījumam skaidrojis, ka nav par šo situāciju saņēmis informāciju un ar to iepazīsies.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja VNĪ sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina, uz jauno biroju ēku varētu pārcelties aptuveni 180 VNĪ darbinieki no trim dažādām vietām Rīgā. Patlaban Vaļņu ielā 28 strādā 139 cilvēki, Brīvības ielas 188.namā - 20 cilvēki, bet Stabu ielas 18.namā - 19 cilvēki.

VNĪ pērn strādājusi ar aptuveni 5,1 miljona latu peļņu, liecinot operatīvie darbības rezultāti.