Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputātiem dāvinās 100 kilogramus novalkātu zābaku

Ceturtdien, 5. martā, plkst. 10.30 pie Saeimas deputātiem ieradīsies Daugavpilī notikušās protesta akcijas rīkotāji un vairāku sabiedrisko organizāciju pārstāvji, lai iesniegtu viņiem rezolūciju un pasniegtu dāvanu — aptuveni 100 kilogramus novalkātu zābaku.

Protesta akcijas laikā 21. februārī Daugavpilī ar šiem zābakiem tika nomētāts Saeimas ēkas attēls, aģentūru LETA informēja viens no protesta akcijas rīkotājiem sabiedriskās organizācijas «Pilsētas attīstības kustība» pārstāvis Ruslans Jefimovs.

Rezolūcijā tiek pieprasīts: samazināt pievienotās vērtības nodokļa likmi pirmās nepieciešamības precēm, proti, maizei, gaļas un piena izstrādājumiem, zālēm un komunālajiem maksājumiem, nepieļaut budžeta līdzekļu ekonomiju uz veselības aizsardzības rēķina un nepaaugstināt cenu par medicīnas pakalpojumiem, vērst lielāku uzmanību izglītības un zinātnes attīstībai jomās, kas Latvijai vitāli svarīgas, kā arī nodrošināt iedzīvotāju aizsardzību.

Protesta akcijas dalībnieki arī aicina nepieļaut nepārdomātu štatu samazināšanu kārtības sargu struktūrās noziedzības pieauguma laikā.

Jau ziņots, ka 21. februarī Daugavpilī pilsētas centrālajā parkā notika sabiedriskās organizācijas «Pilsētas attīstības kustība» organizēta protesta akcija, kurā piedalījās vairāki simti cilvēku, kritizējot Latvijas valdību, Saeimu, vietējās pašvaldības vadību un deputātus, nomētājot Saeimas ēkas attēlu un pašvaldības deputātu šaržus ar zābakiem.

Valdībai un Saeimai tika pārmesta gan pašreizējā veselības aizsardzības politika, kas medicīnas pakalpojumu cenu paaugstināšanās dēļ tika nosaukta par genocīdu pret Latvijas iedzīvotājiem, gan arī nepārdomātā privatizācijas politika, kuras dēļ visu valsts iedzīvotāju radītie materiālie labumi nonākuši šaura personu loka īpašumā, gan iedzīvotāju sadalīšana pilsoņos un nepilsoņos, gan arī virkne citu nejēdzību, «kuru rezultātā valsts novesta līdz kliņķim».

Ne mazāk kritikas tika arī vietējās pašvaldības vadītājiem, kas, runājot par pilsētas un tās iedzīvotāju labā paveiktajiem darbiem, pēc protestētāju domām, noslēpuši vairākas «pikantas» nianses, kādā veidā tas ticis darīts. Pilsētas izzagšana tika pārmesta gandrīz visiem neatkarības laiku Daugavpils mēriem.

Oratoru aizrautīgo runu uzkarsētie protesta akcijas dalībnieki, nesagaidot pasākuma otro daļu, pārgāja pie tā sportiskās daļas, savdabīga Saeimas ēkas attēla un Daugavpils domes deputātu šaržus nomētāšanas ar veciem zābakiem un to appikošanas.

Lai arī sākotnēji bija plānots, ka vecie zābaki lidos pa Saeimas ēkas attēlu, bet pikas — pa Daugavpils domes deputātu šaržiem, beigās deputātu «reitingu» pasākuma organizatoriem nācās noteikt pēc to šaržu virzienā raidīto nonēsāto apavu skaita.