Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC vēl turpina izskatīt iespēju strādāt valdībā

Partijas LPP/LC valde deleģējusi partijas Saeimas frakcijai tiesības lemt par tās iesaistīšanos koalīcijā, pēc LPP/LC valdes sēdes aģentūru LETA informēja partijas preses sekretārs Edgars Vaikulis.

LPP/LC valde nav pieņēmusi lēmumu par kādu konkrētu ministra portfeli, kā arī nav pieņēmusi kategoriskas nostājas jautājumā par iekļaušanos nākamajā valdībā un turpina izskatīt sadarbības iespējas, sacīja Vaikulis.

Tāpat par tālāko rīcību lēmumu pieņems LPP/LC frakcija, un sarunu grupa ir pilnvarota apspriest atbildības jomas.

Partijas valde uzskata, ka svarīgāk par amatu dalīšanu ir rast izpratni par darāmajiem darbiem un prioritātēm, kā arī uzskata, ka bērnu un ģimenes lietas ir prioritāras, tāpēc līdzšinējā Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija būtu jāsaglabā kā vienota institūcija un prioritāte arī gadījumā, ja tā tiek iekļauta kādā citā ministrijā.

Partijas līdzpriekšsēdētājs Ainārs Šlesers (LPP/LC) valdes sēdē informējis, ka uzstādījums par Satiksmes ministriju (SM) nav bijis ultimāts, bet gan viņa personīgais viedoklis, ka satiksmes ministra amata piedāvāšana demisionējošajam Ministru prezidentam Ivaram Godmanim (LPP/LC) būtu cienīgs piedāvājums.

Šlesers arī norādīja, ka, kopš SM bijusi LPP/LC pārziņā, viņaprāt, ministrija strādājusi veiksmīgi, tāpēc nav pamata izteikt LPP/LC neuzticību, piedāvājot ministriju kādam citam politiskajam spēkam.

Jau ziņots, ka partija "Jaunais laiks" (JL) ir ieinteresēta veidot iespējami plašu koalīciju, tādēļ tajā varētu tikt iekļauta LPP/LC, aģentūrai LETA sacīja JL valdes locekle Linda Mūrniece.

LPP/LC varētu tikt iekļauta jaunajā valdībā ar vienu ministra amatu - aizsardzības ministra posteni, kas varētu tikt uzticēts Godmanim.

JL ir arī vienojusies ar "Pilsonisko savienību" (PS) par kopīgu sadarbību jaunās valdības veidošanā.

Nākamās valdības veidotājam Valdim Dombrovskim (JL) pēc iespējas ātrāk ir jātiek skaidrībā par nākamās valdības sastāvu, lai pēc iespējas ātrāk tiktu sākts darbs pie valdības deklarācijas un rīcības programmas izstrādes, uzskata Tautas partijas (TP) valde, pēc tās sēdes aģentūru LETA informēja TP Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.

Joprojām nav skaidrības par atsevišķiem ministru amatu sadalījumiem nākamajā valdībā - ja PS piekristu ieņemt iekšlietu ministra amatu, tad TP savukārt varētu saņemt kultūras ministra amatu, bet apvienībai "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK varētu būt satiksmes ministra amats, ja valdībā piekrīt strādāt LPP/LC, kas tādā gadījumā saņemtu aizsardzības ministra amatu.