Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šonedēļ Liepājā pēdējo reizi izskanēs opera «Agrā rūsa»

Šo piektdien plkst. 19.00 pēdējo reizi Liepājas teātrī izskanēs Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera opera melodrāma «Agrā rūsa» Ivara Lūša režijā.

Iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2007. gada 4. oktobrī, atklājot 101. sezonu Liepājas teātrī un vēl pirms pirmizrādes izraisot milzīgu skatītāju interesi. Opera melodrāma savā neilgajā — tikai pusotras sezonas — laikā piedzīvoja krāšņu skatuves laiku. Liepājas teātrī un viesizrādēs Rīgā to noskatījušies ap 18 000 skatītāju, kopumā notikušas 46 izrādes.

«Agrā rūsa» pērn tika izvirzīta nominācijai «Gada muzikālā izrāde» «Spēlmaņu nakts» teātra balvai. 2008. gada augusta sākumā «Agrā rūsa» ar panākumiem viesojās Latvijas Nacionālajā teātrī. Pirms gada februārī sadarbībā ar fondu «Spārni» Latvijas Nacionālajā operā līdzekļu piesaistei tika rādīta Liepājas teātra muzikālā viesizrāde — Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera opera melodrāma «Agrā rūsa».

Pētera Brūvera librets dzejā, kas veidots pēc tāda paša nosaukuma 1944. gadā izdotā Elīnas Zālītes romāna, Jāņa Lūsēna sarakstītā mūzika, kas aptver plašu žanrisko un stilistisko diapazonu — no renesanses motīviem līdz pat šlāgeriem un popdziesmām —, mūsdienīgā un vizuāli krāšņā iestudējumā aktualizē mūžīgos jautājumus, kas risināmi teju ikvienam dzīves veidošanās sākumā. Iestudējuma pamatā ir stāsts par lauku ģimnāzijas absolventi, kas dodas uz pilsētu dzīvot skaisti un bezrūpīgi. Meitenes dzīve sagriežas straujā notikumu virpulī, kurš liek iziet skaudru un sāpju pilnu ceļu līdz mīlestībai, patiesībai un sevis apzināšanai.

Režisors — Ivars Lūsis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece — Anna Heinrihsone, horeogrāfs — Agris Daņiļēvičs. Lomās: Ance Krauze vai Rudīte Būmane, Uģis Roze, Andris Ērglis, Emīls Dreiblats, Aija Vītoliņa, Edgars Pujāts vai Uldis Stelmakers, Sigita Jevgļevska, Aivars Kalnarājs, Marģers Eglinskis, Zanda Štrausa, Ieva Dreimane, Zane Gudrā, Anda Albuže, Jānis Dreiblats vai Uldis Stelmakers, Armands Kaušelis, Egons Dombrovskis, kā arī kamerkoris «Intis» Ilzes Valces vadībā un instrumentālā grupa Jāņa Lūsēna vadībā.

Skatītāji aicināti nenokavēt biļešu iegādi pēdējai operas melodrāmas «Agrā rūsa» izskaņai Liepājas teātrī.