Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: algas būs jāsamazina

Finanšu ministra amata kandidāts Einars Repše (JL) uzsver, ka algas valstī būs jāsamazina vēl vairāk, bet pagaidām vēl ir aktuāls jautājums, cik lielā apmērā un ko skars šī algu samazināšana.

Repše intervijā Latvijas Radio skaidroja, ka algas būs jāsamazina kopā ar citiem izdevumiem un pirmām kārtām jau tās varētu samazināt vietās, kur ir pārmērīgs atalgojums. Konkrēti gan viņš nevarēja pateikt, bet solīja skaidrību ieviest ceturtdien, kad «kopējais valsts maciņš būs sadalīts».

Repše pauda cerības, ka pensijas nevajadzēs samazināt, bet ir jāapzinās, ka daudz kas cits tomēr būs jāsamazina. Tāpat Repše nevēlas, lai tiktu samazināti citi izdevumi sociālajā blokā, piemēram, māmiņalgas.

«Darīsim visu, lai nesamazinātu,» solīja Repše.

Tomēr par konkrētiem samazinājumiem katrā nozarē Repše grib dzirdēt no katras nozares ministra, kuriem jānāk klajā ar priekšlikumiem, ko ministrs domā, ko vajadzētu samazināt — vai tās būtu algas, vai kapitālā celtniecība, vai izdevumi par preču un pakalpojumu iegādi.

«Šeit ministri no atbildības nevarēs izvairīties — mums būs nepieciešams viņu vērtējums,» viņš brīdināja.