Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā bezdarba līmenis ir sasniedzis 9,5%

Latvijā bezdarba līmenis marta sākumā ir sasniedzis 9,5% — reģistrēti 103 tūkstoši bezdarbnieku, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumam «Labrīt, Latvija!» sacīja Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

«Arī februārī ir saglabājusies tendence pieaugt bezdarba līmenim — martu mēs esam sasnieguši ar bezdarba līmeni 9,5% un 103 tūkstošiem bezdarbnieku,» sacīja Paševica.

Viņa prognozēja, ka tuvākajā laikā saglabāsies tendence augt bezdarba līmenim. «Šī tendence tuvākajos mēnešos noteikti vēl progresēs,» sacīja NVA vadītāja.

Viņa pastāstīja, ka janvārī un februārī bezdarba pieauguma tempi bija aptuveni līdzīgi — janvārī absolūtos skaitļos kāpums bija 15% un februārī, kas bija īsāks mēnesis, 13%.

Paševica teica, ka pašlaik nevar runāt par konkrētām profesijām, kurās darbs tiktu zaudēts visvairāk. «Darbu zaudē pilnīgi visu profesiju pārstāvji — tie var būt visdažādākie,» teica NVA vadītāja, gan atzīstot, ka bezdarbnieku skaitā visvairāk ir dažādu palīgstrādnieku, taču bezdarbnieki ir arī cilvēki ar augstāko, profesionālo izglītību.

Viņa arī atzīmē, ka šogad vīrieši par bezdarbniekiem reģistrējas vairāk nekā sievietes. «2009. gads ir iezīmējies ar jaunu tendenci — šī jaunā tendence ir tā, ka 2009. gadā vīrieši ir reģistrējušies par bezdarbniekiem vairāk nekā sievietes. Vienmēr iepriekšējos gados reģistrējušās bija vairāk sievietes,» teica Paševica un atzina, ka tas ir saprotami, jo visvairāk darba vietas patlaban samazina apstrādes rūpniecība, transporta, celtniecības uzņēmumi, kur vīrieši tradicionāli ir bijuši vairāk nodarbināti.

Paševica sacīja, ka 1. martā NVA bija reģistrētas 2470 vakances (pirms mēneša — 2500). «Zināmā mērā varētu teikt, ka mēs esam sasnieguši zemāko punktu vakanču skaita ziņā. Protams, vienmēr būs kaut kāda rotācija un zem 2000 nokrist vairāk laikam jau nav iespējams,» viņa sacīja.

NVA vadītāja norādīja, ka pašlaik uz vienu brīvu darba vietu pretendē 42 bezdarbnieki, bet pirms gada uz vienu brīvo darba vietu pretendēja trīs bezdarbnieki.

NVA dati liecina, ka reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā 2008. gada beigās bija 7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. 2007. gada beigās bezdarba līmenis Latvijā bija 4,9%.