Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā rosina bezmaksas stāvēšanu mazlitrāžas automašīnām

Rīgas Domes deputāts un Vides komitejas priekšsēdētājs Dainis Īvāns (LSDSP) nācis klajā ar ierosinājumu noteikt pilsētā bezmaksas novietošanu mazlitrāžas automašīnām, kuru garums nepārsniedz četrus metrus, portālu «Apollo» informēja LSDSP.

Īvāns skaidro, ka šāds ierosinājums tapis vairāku iemeslu dēļ un pirmām kārtām jau tāpēc, ka tas veicinātu rīdzinieku un pilsētas uzņēmumu darbinieku «pārkāpšanu» mazākās un mazāk jaudīgās automašīnās, kas līdz ar to būtu daudz videi draudzīgāks transports.

Tāpat deputāts uzskata, ka tas samazinātu sastrēgumus pilsētas ielās, jo, pēc viņa domām, patlaban lielas problēmas radot tieši «lielformāta» transports. Vēl Īvāns norāda, ka šāds risinājums būtu ietaupījums rīdzinieku maciņiem, jo krietni samazinātos izdevumi par degvielu un auto apkopi un uzturēšanu.

Deputāts skaidro, ka līdzīga kārtība ir citās Eiropas galvaspilsētās, kur tiek veicināta videi draudzīgāka transporta izmantošana. Kā labu piemēru var minēt Tallinu.

«Protams, ir rūpīgi jāizvērtē arī ekonomiskie priekšnoteikumi šādas kārtības ieviešanai un kontroles mehānisms, lai nodrošinātu tieši Rīgas iedzīvotāju iespējamo labumu no jaunās kārtības, taču šis jautājums ir risināms un arī atrisināms,» uzskata Īvāns.

Deputāts nolēmis nevilcināt projekta izskatīšanu Vides komitejā, gatavojoties to iesniegt izskatīšanai jau tuvākajā komitejas sēdē.

Projektā paredzēts, ka saņemt atļauju automašīnu novietošanai bez maksas «Rīgas satiksmes» apsaimniekotajās autostāvvietās visā pilsētā varēs tie rīdzinieki un pilsētas uzņēmumos strādājošie, kā arī Rīgā reģistrēti uzņēmumi, kuriem pieder automašīnas ar motora tilpumu ne lielāku par 1,6 litriem, automašīnas garumu ne lielāku par četriem metriem, kā arī izmešu daudzumu ne lielāku par 125 gramiem CO2 uz vienu kilometru (piemēram, «Nissan Micra», «Smart», «Toyota Auris», «Citroen C1» un citu marku līdzvērtīgi automobiļi). Plānots, ka atļaujas automašīnu novietošanai būtu izņemamas Rīgas Domē un novietojamas aiz priekšējā stikla redzamā vietā.