Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Elizabete II izīrējusi princeses Diānas apartamentus

Lielbritānijas karaliene Elizabete II īrei nodevusi apartamentus, kur kādreiz dzīvoja princese Diāna, raksta [s:21704]. Karaliene esot parakstījusi līgumu, saskaņā ar kuru ceturtā daļa Kensingtonas pils uz laiku tiek nodota britu aizsardzības ministra sera Ričarda Denata un viņa ģimenes rīcībā.

Dzīvošana apartamentos ģenerālim Denatam izmaksās 108 tūkstošus un 408 sterliņu mārciņas gadā (aptuveni 120 tūkstoši eiro). Jāpiebilst, ka lielu daļu šīs summas apmaksās Aizsardzības ministrija, bet pats aizsardzības ministrs, kas pilī dzīvo kopā ar sievu, maksā tikai aptuveni 8,5 tūkstošus sterliņu mārciņu gadā (aptuveni 9,5 tūkstoši eiro). Aizsardzības ministrs ir viens no 14 augsti stāvošajiem britu ierēdņiem, kuru īri apmaksā Nacionālā aizsardzības ministrija.

Pārējo pilī dzīvojošo ierēdņu vārdi nav zināmi, taču aizsardzības ministrijas pārstāvji uzskata, ka karalisko apartamentu īre attaisnojas, jo pilī dzīvojošie ierēdņi bieži pie sevis pieņem augstus viesus.

Laikraksts norāda, ka, pēc 2007. gada datiem, ko publicējis Nacionālais audits, 19 tūkstoši britu armijas darbinieku apgalvo, ka dzīvo saspiestībā. Turklāt laikrakstam kļuvis zināms, ka daudzi britu karavīri, kas pilda dienesta pienākumus Afganistānā, dzīvo mājās, kurās nav apkures un karstā ūdens.