Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tirdzniecībā dubultojies zādzību skaits

Apsardzes nozares statistika rāda, ka šā gada sākumā, salīdzinot ar pagājušā gada sākumu, vismaz par 25% valstī ir palielinājies noziedzības līmenis, bet tirdzniecībā tas pat ir dubultojies, portālu «Apollo» informēja apsardzes kompānijā «Grifs AG».

Apsardzes kompānijas apkopotie dati liecina, ka janvārī apsardzes darbinieki aizdomās par zādzībām aizturējuši 525 cilvēkus, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā pērn septembrī, kad aizturēti 303 cilvēki.

Turklāt 70% zādzību tirdzniecības vietās izdara paši darbinieki, turklāt viņa prognozē šā skaitļa palielināšanos, ja uzņēmēji nenodrošinās pilnvērtīgu darbinieku kontroli.

Sīkajām zādzībām arvien vairāk pieķeras personas, kuras vairs nespēj izdzīvot krīzes apstākļos un nomaksāt kredītus. Līdz ar to palielinās vilinājums paņemt no veikala preci un «aizmirst par to samaksāt», īpaši tas attiecas uz tabakas izstrādājumiem un kosmētikas precēm.

Strauji pieaudzis arī kabatzādzību un uzbrukumu skaits diennakts tumšajā laikā, kā arī plānotie uzbrukumi, kad realizācijai tiek zagtas salīdzinoši dārgākas preces: sporta apģērbi, apavi un alkoholiskie dzērieni.

«Grifs AG» rīcībā esošie dati liecina, ka lielākā daļa no aizturētajiem ir bijušie ieslodzītie, kas līdz šim kā mazkvalificēts darbaspēks darbojās būvniecības nozarē.

«Pēc publiskiem paziņojumiem par policijas resursu samazināšanu likumpārkāpēji psiholoģiski jūtas vēl brīvāki savā rīcībā. Nemainoties situācijai, palielināsies gan zādzību, gan arī smagāku noziedzīgu nodarījumu skaits,» ir pārliecināta «Grifs AG» vadītāja Maija Vavilova.