Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par pensiju maksāšanu mirušajiem nevienu nesodīs

(Papildināta ar IeM pārstāves Daces Ūdres komentāru). Par pārkāpumiem Iekšlietu ministrijas (IeM) pārziņā esošajā Veselības un sociālo lietu aģentūrā (VSLA) saistībā ar IeM sistēmas darbinieku ar speciālajām dienesta pakāpēm izdienas pensiju aprēķināšanu, piešķiršanu un izmaksu, neviens netiks sodīts. To otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas komisijas novēršanas sēdē atzina IeM valsts sekretāra vietnieks Viktors Elksnis.

secināts

Uz komisijas deputātu jautājumu, vai par šiem pārkāpumiem kāds arī saņems vai jau ir saņēmis sodu, Elksnis atbildēja: par šiem pārkāpumiem neviens VSLA darbinieks nav disciplināri sodīts. Pārkāpumus IeM gan uzdevusi novērst, kas daļēji jau esot izdarīts. IeM vadībai arī šķitis, ka aģentūras direktors nav persona, kurai šajā gadījumā jāsaņem disciplinārsods, sacīja IeM pārstāvis. Viņš neatbildēja uz deputātu jautājumu, kurš pie šīs situācijas bija vainīgs.

«Esam pārliecināti, ka tas neatkārtosies,» sacīja Elksnis. Viņš arī norādīja, ka VSLA konstatētie pārkāpumi «vēl nav tie trakākie». Vienlaikus ministrijas pārstāvis atzina, ka VK revīzijā pārkāpumi konstatēti pamatoti un IeM strādā pie to novēršanas. «Grafiki tiks izpildīti,» sacīja Elksnis.

IeM pārstāve Dace Ūdre portālam «Apollo» norādīja, ka visas normatīvo aktu nepilnības, kuras radīja aģentūras pieļautās kļūdas, ir novērstas, un visi pārmaksātie līdzekļi jau ir atgūti un ieskaitīti valsts budžetā. 

Kā pēc VK ziņojuma publiskošanas uzsvēra IeM

Tāpat Ūdre arī informēja, ka VSLA mēnesī veic pensiju izmaksu vairāk nekā 6000 kādreizējiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem. Gadījumi, kad veikts pensijas pārskaitījums vēl nākamajā mēnesī pēc personas nāves ir bijuši 28, atzīmēja IeM pārstāve.