Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauno Rīgas lidostu sola atvērt 2012. gadā

Starptautiskā lidosta «Rīga» ir pieņēmusi lēmumu turpināt sarunas ar «TAV Airport»/«Skonto būve» par kopuzņēmuma izveidošanu jaunās starptautiskās lidostas «Rīga» attīstībai, portālu «Apollo» informēja lidostas pārstāvis Mārtiņš Langrāts.

«TAV Airports Holding» prezidents Sani Seners apliecinājis gatavību sākt jaunās lidostas termināļa būvniecību līdz 2010. gada vidum un ekspluatācijā nodot pirmo kārtu 2012. gada jūnijā.

Lidostas pieņemtais lēmums paredz turpināt sarunas ar «TAV Airport»/«Skonto būve» konsorciju par līguma noteikumiem un savstarpējās sadarbības modeļa pamatprincipiem, stingri ievērojot pašas lidostas un valsts interešu aizsardzību, kā arī nodrošinātu nepieciešamā finansējuma piesaisti projekta realizācijai bez valsts un starptautiskās lidostas «Rīga» garantijām, norāda Langrāts.

Jaunās lidostas «Rīga» celtniecība un partnera investīcijas sasniegs aptuveni 200–250 miljonus eiro (140–175 miljoni latu).

Lidostas valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters uzsver: «Privātais partneris, kurš gatavs ieguldīt vairākus simtus miljonus eiro bez valsts garantijām un nodrošinājuma, — tas ir apbrīnas vērts sasniegums. Mēs turpināsim sarunas ar «TAV Airport»/«Skonto būve» par sadarbības noteikumiem. Es stingi pastāvu un nodrošināšu valsts interešu ievērošanu.»