Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš: valdības izveidi traucē JL nekonkrētība amatu sadalē

Jaunās valdības izveidi traucē partijas «Jaunais laiks» (JL) un premjera amata kandidāta Valda Dombrovska nekonkrētība amatu sadalē, uzskata iekšlietu ministrs un Tautas partijas (TP) līderis Mareks Segliņš.

Pēc Segliņa domām, jauno valdību izveidot traucē tas, ka JL vairākām partijām piedāvā vienu un to pašu ministra portfeli. TP līderis arī apzvanījis Saeimas frakciju vadītājus, lai noskaidrotu, kādu piedāvājumu JL tām izteicis.

«Es tagad ieturu relax pret visiem amatiem un netaisos par tiem domāt, kamēr nebūs pilns saraksts,» Segliņš teica aģentūrai BNS.

TP līderim gan neesot problēmu komunicēt ar JL pārstāvjiem. Pēc Segliņa uzskata, JL savu sarunu risināšanas manieri ir uzlabojis pozitīvā virzienā, salīdzinot ar 2002. gadu. Sākotnēji gan Dombrovskis runājis ultimatīvi, taču ir kļuvis konstruktīvāks. ««Jaunais laiks» cenšas būt koleģiāls un konstruktīvs. Man nav problēmu ar viņiem komunicēt,» Segliņš teica.

Viņš arī uzskata, ka «profesoru un inteliģences» partija «Pilsoniskā savienība» rīkojas nožēlojami, jo nevēlas uzņemties Izglītības un zinātnes ministrijas vadību.

Jau vēstīts, ka pagājušajā ceturtdienā Valsts prezidents Valdis Zatlers aicināja JL virzīto premjera amata kandidātu Valdi Dombrovski veidot jauno valdību. Ar prezidentu panākta vienošanās to izveidot divu nedēļu laikā.

Pēc izvirzīšanas Dombrovskis sāka konsultācijas ar partijām. Vairākām partijām piedāvāti vieni un tie paši ministru amati, piemēram, aizsardzības ministra krēsls piedāvāts gan Tautas partijai, gan «tēvzemiešiem», gan demisionējušam premjeram Ivaram Godmanim. Arī «Pilsoniskā savienība» vēlējusies uzņemties šīs ministrijas vadību.

Tāpat Godmanim iepriekš piedāvāts zemkopības ministra krēsls, taču nu uz to oficiāli piekritis kandidēt «Piebalgas alus» vadītājs Jānis Dūklavs. Nav skaidrības arī par, piemēram, iekšlietu, satiksmes un tieslietu ministru.