Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kino «Rīga» būs skatāma spāņu <i>art house</i> filma «Apjukusī Ana»

No šā gada 7. marta kinoteātrī «Rīga» būs skatāma spāņu art house kino talanta Hulio Medema (Julio Medem) psihedēliskā fantasmagorija «Apjukusī Ana» («Chaotic Ana») ar Manuelu Veljesu (Manuela Vellés) un Šarloti Remplingu (Charlotte Rampling) galvenajās lomās. Filmas pirmizrāde Latvijā notika šā gada Eiropas filmu dienās «Es — kino».

Jauna gleznotāja Ana no Ibisas pārceļas uz dzīvi kādā no Madrides mākslinieku komūnām. Viņa vēl nenojauš, ka tas ir ne tikai jaunas dzīves sākums, bet arī starta pozīcija savas apziņas dzīļu izzināšanā. Meiteni sāk vajāt neizskaidrojamas vīzijas. Varbūt tās ir atmiņas par iepriekšējām dzīvēm?

Filma «Apjukusī Ana» — tā ir iespēja iepazīt Hulio Medemu, vienu no interesantākajiem Eiropas režisoriem, kas savās filmās rada suģestējošu kino pasauli, kurā tiek savīti sapņi, realitāte un zemapziņas iespaidi. Tāpat kā citos viņa darbos (kinofestivāls «Arsenāls» izrādījis viņa filmu «Lūsija un sekss» («Sex and Lucia»), dokumentālo filmu «Basku spēle. Āda pret akmeni» («The Basque Ball: Skin Against Stone»), arī te vadošās tēmas ir mīlestība, liktenis, nejaušība, sekss un nāve.

Medemam šis ir ļoti personīgs darbs, jo tas veltīts režisora māsai Anai, kura gājusi bojā 22 gadu vecumā un kuras gleznas arī redzamas filmā. Turklāt Medems filmā ietilpina arī komentāru par lielvalstu agresiju pret mazajām tautām — režisors ir basks, un šim faktam ir būtiska loma arī viņa kino jau kopš Medema debijas filmas «Govis» (1992).

Ja mēģina minēt, kam Medema rokraksts līdzinās, tiek saukti Alans Renē, Kšištovs Kišļovskis un Luiss Bunjels. Katrā ziņā tas ir nevis racionāls, bet emocionāls un juteklisks kino.

Pirms filmas projektā «2in1» Kristīnes Kursišas īsfilma «Viesi».