Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karnīte: 9,5% bezdarbs nav nekāda traģēdija

Ekonomiste Raita Karnīte norāda, ka patlaban bezdarba līmenis ir veselīgāks nekā tā sauktajos treknajos gados, kad bezdarbnieku skaits bija vien 3–4%. «Augošai ekonomikai 3, 4 vai 5% bezdarba līmenis ir traģisks rādītājs. Patlaban 9,5% bezdarba līmenis ir tikai nedaudz vairāk par veselīgu līmeni,» atzina Karnīte.

Speciāliste Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» sacīja, ka patlaban, no makroekonomiskā viedokļa, bezdarba līmenis 9,5% apmērā neesot nekas traģisks. «Protams, vislabāk ir tad, kad visiem ir darbs. Bet tas vērtējams no emocionālā viedokļa. No makroekonomiskā viedokļa, labi, ja daba tirgū ir, ko izvēlēties,» sacīja eksperte.

Viņa arī norādīja, ka nav akli jātic prognozēm, ka bezdarba līmenis sasniegs 17–19%. «Nodzīvosim līdz tam. Tad jau redzēs. Solīja, ka degvielas cena arī pārsniegs vienu latu [par litru], bet tas tā arī nenotika,» — tā Karnīte par bezdarba līmeņa prognozēm.

Jau ziņots, ka Latvijā bezdarba līmenis marta sākumā ir sasniedzis 9,5% — reģistrēti 103 tūkstoši bezdarbnieku.

Prognozē, ka tuvākajā laikā saglabāsies tendence augt bezdarba līmenim.