Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Visā Latvijā notiks mazo skolu aizstāvības akcija

Partija «Visu Latvijai!» (VL) 10. martā rīkos mazo skolu aizstāvības akciju, kurā gatavību piedalīties izteikušas jau vairāk nekā 100 latviešu skolas, portālu «Apollo» informēja partijas līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

VL pārstāvis norāda, ka partija Izglītības un zinātnes ministrijai bija devusi laiku līdz 1. martam paust apņēmību, ka, ieviešot reformu «Nauda seko skolēnam», tiks nodrošināta esošo skolu saglabāšana. Tā kā ministrija atbildi nav sniegusi, VL 10. martā rīkos skolu aizstāvības akciju, kura risināsies visā Latvijā, uzsver Dzintars.

Plānots, ka 10. martā pulksten 12 visā Latvijā uz desmit minūtēm skolu pagalmos vienlaikus iznāks gan skolēni, gan skolotāji, gan bērnu vecāki. Pie katras skolas arī tiks iekurts vienības ugunskurs, un visi «skolas sargi» (skolēni, skolotāji, vecāki) sadosies rokās un nodziedās Latvijas valsts himnu.

Pēc tam skolotāji, skolēni vai citi atbalstītāji uz maiņām rūpēsies, lai vienības ugunskuri nenodzistu līdz pulksten 19.

Savukārt pulksten 19 Rīgā, Bastejkalnā, akcijas dalībnieki iedegs lielo ugunskuru, ap kuru dziesmu pavadījumā varēs nākt sildīties ikviens skolu aizstāvis. Līdzās ugunskuram būs izveidota siena ar fotogrāfijām no dažādām akcijas norises vietām, norāda Dzintars.

VL aicina akcijā iesaistīties arī skolas, kuras pašlaik vēl nav apdraudētas.