Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aivars Tarvids: Kauja par Latviju

Skarbajā pavasarī, kad nācijas ierindnieki gaida pensiju un pabalstu samazinājumu, lata devalvāciju, vienlaidus bezdarbu, mājsaimniecību bankrotus, bada maizi, pašnāvību bumu, kriminālo teroru u. c. krīzes šausmas, jo grotesku nokrāsu iegūst t. s. latviešu un krievu partiju propagandas kariņš virtuālajā telpā.

Konfrontācija turpinās kopš Ziemassvētkiem, kad TB/LNNK finansētajā videoklipā tika šaustīti nelatvieši, kuri lojalitātes trūkumu pret valsti pierāda nedarbos — ignorējot valsts valodu un atsakoties pirkt Latvijas smiltī augušās eglītes. SC nepalika atbildi parādā un ļāva anonīmiem animācijas ģēnijiem realizēties politiskās parodijas žanrā. Nu «tēvzemieši» devuši varenu atbildes triecienu t. s. civilokupantiem. Ne vairs abstraktiem krieviem izstaipītās trenūzenēs un vulgārā makijāžā, bet konkrētai politiskai organizācijai — SC. Svaigākais videoražojums ieturēts «aukstā kara», «sarkanās» vai «brūnās» propagandas labākajās tradīcijās. Proti, legālai, Saeimā pārstāvētai partiju apvienībai, starp citu, ar ilgstoši augstāko popularitātes reitingu, faktiski publiski, i nepūloties minēt pierādījumus, tiek inkriminēta valsts nodevības perināšana. Maigi vērtējot — visnotaļ bezgaumīgs intelektuālais produkts.

Skandāls patlaban lokalizējies Rīgas Domē, kur SC frakcija, nesagaidījusi sava iepriekš politiski balstītā «tēvzemiešu» mēra Birka nožēlu par, viņuprāt, ķengu video, gatavojas rosināt šīs prominentās amatpersonas atstādināšanu. Tas nepārsteidz — sāc karu (arī ideoloģisko) un apvienosi nāciju (arī elektorātu). Pašvaldību vēlēšanas taču degungalā, bet «Rīgas tēvu» krēsli tik iesēdēti! Arī TB/LNNK reanimētais krievu bubulis neizbrīna — ko citu sagaidīt no šīs patriotu izlases komandas? «Tēvzemiešiem» taču svešs un derdzīgs viss krieviskais — izņēmums vienīgi partijas bonzas Straumes segvārds, iespējams, arī vodkas garša un dažas nenormatīvās leksikas druskas viņu, īsto letiņu puiku, mutēs.

Lai paliek kauja par Rīgu, šī neglītā apsaukāšanās, razborkas un plūkšanās par galvaspilsētas atslēgām! Klusi un latviešu vairākumam pašsaprotami tiek gatavota nacionāla mēroga politiskā muļķība — jaunajā koalīcijā vietas atradīsies t. s. labējai opozīcijai, ne SC. Saeimas konkurentu pārmetumi «krieviem» un valdības kombinētāja Dombrovska atrunas SC izbrāķēšanas sakarā tradicionālās — viņi taču kreisi (interesanti, cik īsti sarkani par sponsoru — krievu buržuīnu doto naudiņu?), viņiem biedros pats Rubiks, viņi, rakari, neatzīst Latvijas okupācijas faktu, viņi, impēristi, atbalstīja Krievijas agresiju, atsakoties kopkorī ar latviešiem Augstajā namā dziedāt «Suļiko»...

Ja «krievu» partijai netiek piedāvāts strādāt valdībā dramatiskas krīzes periodā, nepiedienīgi runāt par sabiedrības integrāciju, par maksimāli plašu iedzīvotāju vienotību sociālekonomiskās situācijas glābšanai. Tamlīdzīga notikumu attīstība ne vien pierāda jauno varas partiju aprobežotību, tā provocē tālāku valsts destabilizāciju. Latviešu politiķi un viņu vēlētāji joprojām nespēj ielāgot, ka antipātijas un aizspriedumi pret krieviem nelikvidē problēmas, ko nacionālai valstij spēj sagādāt nacionālās minoritātes.

Nebrīnīsimies, ja pat lojālam krievam, kurš maniakāli nealkst padomijas restaurāciju, divvalodību, izstāšanos no Eiropas Savienības un NATO, vairosies riebums pret Latvijas reālpolitiku, pret Latvijas valsti kopumā. Latvieši, lūk, atkal uzurpē tiesības runāt un rīkoties visa pilsoņu kopuma un visu nodokļu maksātāju vārdā, bet viņu nejēgu etnokrātu rosīšanās vien vairo amatpersonu turību un iedzīvotāju vairākuma dzīves līmeņa dramatisku kritumu valstī! Kāpēc patlaban nesadalīt politisko atbildību «uz galviņām»? Kāpēc martā nedot iespēju arī SC ministriem pie valdības galda lemt par budžeta samazinājumu vēl par Ls 700 miljoniem? Lai Urbanovičs & Ušakovs izvēlas — iesaistīties mēslu talkā vai palikt opozīcijas aizkrāsnē!..

Tikmēr pavasaris nāk ar tradicionālo ideoloģisko kalendāru, kur krīzes apstākļos konkrēti datumi top īpaši politiski sprādzienbīstami. 16. martā latviešu patrioti godinās leģiona varoņus, savukārt 9. maijā krievi pieminēs lielo uzvaru. Pēdējos gados Pārdaugavas saiets aizvien izteiktāk un masveidīgāk demonstrē nelatviešu opozīciju valdošajam režīmam. Vara nemanīja un ar savu rīcību veicināja un veicina, ka heroizētas vēstures gadskārtas pieminēšana izvēršas par krievu kopienu vienojošu pretestības dienu. Dievs dod, lai mītiņošana šogad saglabātu «vodkas un voblas» politisko žanru, kur lielākais svinētāju likumpārkāpums izrādās sirpīša un āmurīša medaļu žvadzināšana un «neatļauta alkoholiskos dzērienu lietošana sabiedriskā vietā»! Kur garantija, ka neatradīsies rafinēti aizkulišu provokatori un pūļa priekšplānā lienoši zeperi ar Krievijas trikoloru un lielvalsts ģerboņa divgalvaino «vistu» pēc aktīvas rīcības niezošajās radikāļu roķelēs? Tad Ministru prezidents Dombrovskis un viņa iekšlietu ministrs apjēgs, ka nesenais 13. janvāris bijis vien viegls treniņš masu nekārtību lokalizēšanai, bet Uzvaras parkā 9. maijā risināsies ne virtuāls cīniņš par Rīgu, bet reāla kauja par Latviju.