Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vējonis izsaka līdzjūtību Rīgas iedzīvotājiem

Vides ministrs Raimonds Vējonis izsaka līdzjūtību Rīgas iedzīvotajiem sakarā ar Rīgas Domes otrdien pieņemto lēmumu likvidēt Vides departamentu.

«Rīgas Dome, izmantojot krīzes situāciju valstī un aizbildinoties ar taupības pasākumiem, ir devusi starta signālu nekontrolētai būvniecībai un citām nejēdzībām, kas tiks īstenotas uz vides rēķina. Šāds bezatbildīgs lēmums reāli apdraud Rīgas pilsētas sabalansētu un ilgtspējīgu attīstību un tādējādi arī dzīves vides kvalitāti pilsētā,» ar nožēlu pauž Vējonis.

Zaudējot vides politikas īstenošanas instrumentu, par kādu līdz šim bija uzskatāms Vides departaments, zaudējumi pilsētai naudas izteiksmē būs daudz lielāki nekā ieguvumi, nododot departamenta funkcijas citām institūcijām.

«Šādas pseidoreorganizācijas dēļ lēmumu pieņemšana par koku ciršanu Rīgā pēc būtības ir nodota tiem, kas ir ieinteresēti kokus nocirst. Tas ir absurds,» uzskata ministrs.

Kā zināms, Rīgas Dome nolēma likvidēt Vides departamentu, tā funkcijas sadalot starp Pilsētas attīstības departamentu, Komunālo departamentu un Rīgas pilsētas Būvvaldi.