Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arhibīskaps Vanags: krīzi nevarēs pārvarēt tikai saimnieciskā ceļā

Ekonomisko krīzi būs grūti risināt tikai saimnieciskā ceļā, nepieciešams domāt arī par garīgo fonu sabiedrībā, šodien pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera tikšanās ar Latvijas kristīgo konfesiju vadītājiem aģentūrai LETA sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Vanags norādīja, ka arī ekonomiskās krīzes cēloņi radušies ne tikai no saimnieciskās darbības, bet arī no vērtībām sabiedrībā, tādēļ, risinot ekonomisko krīzi, svarīgi neaizmirst par morālajām vērtībām sabiedrībā. Tāpat, pēc Vanaga domām, būtiski nepazaudēt sniegto atbalstu ģimenēm un bērniem, jo šis atbalsts dos arī atgriezenisko saiti sabiedrībai un valstij.

Romas katoļu arhibīskaps kardināls Jānis Pujats aģentūrai LETA sacīja, ka morālās vērtības sabiedrībā saglabāt iespējams, meklējot Dievu, uz ko baznīca regulāri aicinot savos dievkalpojumos. Pēc Pujata domām, būtiski ir, lai Saeimas izdotie likumi nebūtu pretrunā ar baušļiem, tādējādi vedot valsti nepareizā virzienā.

Pašreizējās valsts varas un Baznīcas attiecības Romas katoļu arhibīskaps vērtēja kā «klusējošo konfrontāciju».

Savukārt Vanags uzsvēra, ka garīdzniekiem nevajag jaukties politikā, taču dialogs starp valsts varu un cilvēkiem ar kristīgām vērtībām varētu būt produktīvāks. Šādu iespēju dotu sistemātiska sadarbība.

Kā ziņots, kristīgo konfesiju vadītāji bija lūguši tikšanos ar prezidentu, lai runātu par morālo vērtību lomu sabiedrībā šajā saimnieciskajā situācijā valstī.