Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tieslietu ministrs: ātri jāizstrādā likums kredītņēmēju aizsardzībai

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš Ministru kabineta sēdes dienas kārtībā aicināja iekļaut ziņojumu par banku darbību regulējoša likuma izstrādi krīzes situācijai, ar mērķi maksimāli samazināt personu skaitu, kuras var zaudēt tiesības uz vienīgo mājokli, jo objektīvu, no sevis neatkarīgu iemeslu dēļ patlaban nespēj norēķināties ar kredītiestādi.

Kā objektīvi iemesli uzskatāmi algas samazināšana, darba zaudēšana sakarā ar darbinieku skaita samazināšanu vai uzņēmuma likvidācija, portālam «Apollo» pavēstīja tieslietu ministra preses sekretāre Inga Saleniece.

Ministru kabineta sēdē izskanēja viedoklis, ka šāds lēmums būtu jāpieņem jaunajai valdībai, tomēr tieslietu ministrs pauda pārliecību, ka šis jautājums jārisina iespējami ātri, jo grūtībās nonāk arvien vairāk kredītņēmēju, tāpēc tika nolemts jautājumu iekļaut nākamajā Ministru kabineta sēdē.

Tieslietu ministrija uzskata, ka tiesības uz šādu tiesisko aizsardzību būtu fiziskām personām, kurām konkrētajā nekustamajā īpašumā ir deklarēta pastāvīgā dzīvesvieta un kuras aizņēmumu ņēmušas vienīgā dzīvokļa vai dzīvojamās mājas iegādei vai remontam.

Šā likuma normas arī attiecībā uz Kredītiestāžu likuma un Civillikuma normām būtu uzskatāmas par speciālām, un likumam būtu noteikts darbības ilgums. Tajā būtu jāsabalansē kredītņēmēju un kredītiestāžu atbildības apjoms, lai iespējami maz ciestu kāda no darījumā iesaistītajām pusēm.