Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bezdarbnieku pabalstos izmaksāts jau 17,1 miljons latu

Šā gada pirmajos divos mēnešos bezdarbnieku pabalstos izmaksāts jau 17,1 miljons latu jeb 17% no gada plāna, kas ir 100,6 miljoni latu, Saeimas Sociālās drošības apakškomisijas deputātus informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji.

Tā šā gada janvārī bezdarbnieku pabalstos izmaksāti 7,7 miljoni latu, bet februārī - jau 9,4 miljoni latu. Turklāt prognozes liecina, ka turpmākajos mēnešos bezdarbnieka pabalsta saņēmēju skaits strauji pieaugs.

Kā liecina LM prognozes, ja bezdarba līmenis šogad sasniegs 12,7%, tad lielākais pabalsta saņēmēju skaits varētu būt šī gada vasaras beigās un septembra sākumā, kad pabalstu varētu saņemt aptuveni 99 240 cilvēku.

LM budžetā ir ieplānojusi tikai 100,6 miljonus latu, taču, ja prognozes par 12,7% lielu bezdarba līmeni valstī piepildīsies, tad būtu nepieciešami 167,7 miljoni latu.

Uz deputātu jautājumiem par vēl lielāku bezdarbnieku skaita pieaugumu, LM speciālisti norādīja, ka pabalstos būs jāizmaksā pat 196,5 miljoni latu, ja bezdarba līmenis valstī tuvosies 15% atzīmei, un norādīja, ka ministrija strādā pie dažādiem šī gada bezdarba situācijas scenārijiem.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica izteica bažas par to, ka tikai nepilni 2000 cilvēku atgriežas darba tirgū, jo darba tirgus neattīstās un «stāv uz vietas».

Šī iemesla dēļ Paševica izteica minējumu, ka valstī būtu jāattīsta subsidētā nodarbinātība, kas būtu domāta ne tikai riska grupām, bet arī cilvēkiem ar augstāko izglītību. Pēc viņas domām, tā ir viena no šī brīža situācijas iespējām tiem cilvēkiem, kuri paliek bez darba.

Sēdes noslēgumā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (TP) aicināja LM speciālistus nedēļas laikā sagatavot un nākamajā nedēļā prezentēt apakškomisijas deputātiem ministrijas izstrādātos bezdarba situācijas scenārijus un iespējamos situācijas risinājumus.