Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«YouTube» izveido savu simfonisko orķestri

Interneta serviss «YouTube» pabeidzis dalībnieku atlasi savam[s:21716]. «YouTube» orķestrī spēlēs 90 mūziķi no 30 pasaules valstīm, ieskaitot Latviju, ziņo «AFP».

Lai iekļūtu neparastajā orķestrī, mūziķiem no visas pasaules bija iespēja piedalīties konkursā — līdz 28. janvārim bija jāizvieto «YouTube» video, kurā ierakstīta jebkura klasiskā mūzikas instrumenta partija piecas minūtes ilgam, īpaši šim konkursam sacerētam komponista Tana Duna skaņdarbam.

Konkursā bija pieteikušies vairāk nekā trīs tūkstoši mūziķu, no kuriem sākotnēji tika atlasīti 200 finālisti. Sākotnējo atlasi veica profesionāli mūziķi no Londonas, Sanfrancisko, Honkongas, Berlīnes un Ņujorkas simfoniskajiem un filharmonijas orķestriem. 90 uzvarētājus, kas spēlēs «YouTube» simfoniskajā orķestrī, izvēlējās, rīkojot balsojumu «YouTube».

«YouTube» orķestrī spēlēs arī Liepājas simfoniskā orķestra fagotists/kontrafagotists Anrijs Ivanovskis.

Aprīlī orķestris piedalīsies trīs dienu meistarklasēs, pēc kurām konkursa uzvarētājus gaida galvenā balva — uzstāšanās Kārnegiholā 15. aprīlī. Diriģents būs Maikls Tilsons no Sanfrancisko simfoniskā orķestra.