Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Latvijas šovbiznesā grūti laiki

Aptaujātie mūziķi atzīst, ka koncerti joprojām notiekot, taču mazāk sanāk uzstāties banketos. Kopumā neesot tik slikti, lai dramatizētu situāciju, vēsta laikraksts «Diena».

«Mazāk jāspēlē banketos,» saka vairāki laikraksta aptaujātie mūziķi. Tā arī esot pamanāmākā no pārmaiņām Latvijas mūzikas industrijā.

Kompānijas «MicRec» direktors Guntars Račs apgalvo, ka šogad raksturīgākā iezīme — izzūd korporatīvie pasākumi, tāpēc mūziķiem sarūk iespējas uzstāties, taču tā vietā ilgāk varot sagatavoties koncertiem.

SIA «Koncertmeistars» īpašnieks Ēriks Naļivaiko dramatismu nesaskata — šī neesot ne pirmā, ne pēdējā krīze, un pēc laba produkta pieprasījums būs vienmēr. Kompānijas «Platforma Music» projektu vadītāja Agnese Cimuška gan norāda, ka šogad varētu būt grūtāk piesaistīt sponsorus un tas varētu būt par iemeslu mazāk koncertiem.

Latvijas Mūzikas akadēmijas Studentu kluba vadītāja Anita Alksne gan atzīst, ka cilvēki rūpīgāk apsver, kurus koncertus apmeklēt.

«Ekonomisko situāciju noteikti izjūtam, taču šādas iezīmes jau ir apmēram gadu,» saka grupas «Dzelzs vilks» līderis Juris Kaukulis. Grupa koncertē joprojām, tiek ierakstīts jauns albums, taču, kā mūziķi pamanījuši, grūtāk klājoties klubiem. Arī honorāri reizēm esot mazāki. Taču tas nenozīmē, ka situācija ir pavisam slikta.

Mūziķis Kārlis Auzāns stāsta: lai arī koncertus reģionos noorganizēt kļūst grūtāk, bieži vien — maksātspējas dēļ, tomēr tas ir atrisināms ar biežāku uzstāšanos. Viņam piekrīt arī Ģirts Lūsis, uzsverot, ka galvenais ir aprēķināt, vai izdevumi ir adekvāti saņemtajam — biļešu cenas reģionos bijusi problēma jau līdz šim, jo, lai arī apmeklētājiem nereti tās šķitušas par augstu, nosegt koncertu izmaksas bijis sarežģīti.