Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«airBaltic»: jāizskauž lielceļu laupītāju cienīgā taksometru firmu prakse

Latvijas aviokompānija «airBaltic» nosūtījusi vēstuli Rīgas mēram Jānim Birkam un Rīgas Domes Satiksmes departamentam ar aicinājumu beidzot sākt cīņu ar negodīgajām taksometru firmām un sakārtot elementāras lietas, portālam «Apollo» pavēstīja kompānijas pārstāvis Jānis Vanags.

«airBaltic» vēstulē kā piemēru min divus gadījumus šā gada 26. februārī, kad aviosabiedrības prezidenta braucienu ap pulksten 15 no Satiksmes ministrijas līdz viesnīcai «Rīdzene» taksometra šoferis bez skaitītāja ieslēgšanas novērtēja piecu latu vērtībā, savukārt ap pulksten 17 no «Laimas» pulksteņa līdz viesnīcai «Radisson SAS Daugava» taksometra šoferis pamanījās ar visu skaitītāju nopelnīt deviņus latus.

«Diemžēl gan no personīgās pieredzes, gan no biežajām tūristu sūdzībām esmu nonācis pie secinājuma, ka taksometru pakalpojumi tiek sniegti lielceļu laupītāju formā, iekasējot nesamērīgi augstu samaksu par braucienu. Tūristi tiek brutāli apkrāpti, un šeit ir gluži vai lieki piebilst, ka viņi to saprot un dalās iespaidos ar saviem paziņām, kuri Rīgu ar treknu svītru izslēdz no saviem potenciālajiem ceļojumu maršrutiem. Šī problēma pastāv ne pirmo gadu, un Rīgas Dome ir bijusi pasīva jebkādu kontroles darbību sākšanā, tāpēc «airBaltic» aicina pašvaldības pārstāvjus uz aktīvu rīcību, lai cienīgi uzņemtu Latvijas viesus. Citādi tuvredzīgā politika, kāda tiek patlaban piekopta, novedīs pie tūristu plūsmas krituma un būtiskiem ieņēmumu samazinājumiem gan Rīgas Domei, gan taksometru firmām, gan pilsētai kopumā. Valsts, paaugstinot PVN viesnīcu pakalpojumiem no 5% uz 21%, jau tā ir padarījusi Latviju dārgāku iebraucošajiem ceļotājiem. Ja tas tiek papildināts ar nekvalitatīviem pakalpojumiem un cilvēku krāpšanu taksometros, mēs varam sagaidīt tikai būtisku kaitējumu tūrisma nozarei,» norāda «airBaltic» prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.