Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: piedāvātais koalīcijas variants ir reālākais

Ministru prezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL) norāda: LPP/LC uzturējusi prasību saglabāt kontroli pār Satiksmes ministriju un citām alternatīvām vienkārši nav piekritusi. Tas arī uzskatāms par iemeslu, kādēļ LPP/LC nav iekļauta jaunās valdības modelī.

«Paskatoties uz šīs Saeimas sastāvu, šī ir viena no reālākajām koalīcijām, ko iespējams izveidot,» sacīja Dombrovskis, pamatojot, kāpēc jauno valdību varētu veidot viņa nosauktās piecas partijas.

Tāpat Dombrovskis uzsvēra, ka nav vēlējies, lai, pastāvot jaunajai valdībai, saglabātos vecās koalīcijas vairākums Saeimā. Tas noliedz iespēju, ka vecā koalīcija varētu pieņemt kādus lēmumus, ignorējot citas partijas. Ja jaunajā koalīcijā tomēr piedalītos arī visas demisionējušās valdības partijas, būtu jāizstrādā lēmumu pieņemšanas mehānisms, lai vecā koalīcija nevarētu neņemt vērā jaunos partnerus, sacīja kandidāts uz premjera amatu.

Jau ziņots, ka Dombrovskis trešdien nosauca piecas Saeimā pārstāvētās partijas, kas veidotu jauno valdību.