Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vatikāns aicina žurnālistus saglabāt objektivitāti

Žurnālistiem, kas gatavo materiālus par Vatikānu un pāvestu, vajadzētu uz notikumiem skatīties plašākā perspektīvā un saglabāt objektivitāti, katoļu laikrakstam «Zenit» sacīja Svētā Krēsla preses sekretārs Federiko Lombardi.

Daži žurnālisti nav vairījušies no pārspīlējumiem, rakstot par ultrakonservatīvā bīskapa un holokausta noliedzēja Ričarda Viljamsona ekskomunikācijas atcelšanu kā par katastrofu, norādīja Lombardi. «Runāt par šo krīzi apokaliptiskās noskaņās man liekas pārspīlēti,» sacīja amatpersona.

Bīskaps Viljamsons pērn intervijā Zviedrijas televīzijai apliecināja, ka netic tam, ka nacisti ebrejus slepkavojuši gāzes kamerās. «Gāzes kamerās nav nogalināts pat viens ebrejs. Tie ir meli, meli, meli,» sacīja Viljamsons. Turklāt bīskaps arī pauda pārliecību, ka Otrā pasaules kara gados nogalināti 200 000–300 000 ebreju, nevis seši miljoni, kā uzskata vairākums mūsdienu vēsturnieku.

Tā kā Viljamsons savulaik līdz ar trim citiem garīdzniekiem bīskapa kārtā tika ordinēts bez Vatikāna svētības, viņu no Baznīcas izslēdza, bet šogad pāvests Benedikts XVI viņu ekskomunikāciju atcēlis. Novembrī ierakstītā intervija ar Viljamsonu televīzijas ēterā tika pārraidīta janvārī — trīs dienas pirms pāvesta lēmuma par ekskomunikācijas atcelšanu.

Viljamsons vēl nesen strādāja Argentīnā Larehas katoļu seminārā, kas atrodas 40 kilometrus uz dienvidiem no Buenosairesas, bet, viņa spriedumu izraisītajam skandālam vēršoties plašumā, viņš no darba tika atlaists un tagad ir atgriezies dzimtajā Lielbritānijā.