Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atbilde Dzintrim Kolātam

Vispirms jāsaka, ka, izlasot Jūsu viedokli interneta portālā «Delfi.lv» (publicēts 24.02.2009.), ko pats esat nosaucis par «Atbildes par Latvijas Radio patlabanējo situāciju», diemžēl nevienā vietā tā arī neizdodas atrast kaut rindkopu par to, kādā situācijā tad galu galā Latvijas Radio (LR) atrodas, tādējādi būtībā ignorējot mūsu LR vadībai (arī Jums) un Nacionālajai radio un televīzijas padomei uzdotos jautājumus, no kuriem pašu galveno atļausimies atkārtot vēlreiz (šoreiz ceram sagaidīt arī atbildi), proti, vai un kādā apmērā bijušais LR ģenerāldirektors un finanšu direktora p. i. Aigars Semēvics un pārējās atbildīgās personas tiks sauktas pie morālas un, iespējams, materiālas atbildības par pieļauto patvaļu — Radio finansiālu krahu, ko izraisīja dzīvošana pāri saviem līdzekļiem?

Kas attiecas uz mūsu izteikto piedāvājumu — nesaņemot samaksu, kādā no Latvijas Radio kanāliem veidot raidījumu par kultūras un politikas tēmām, pārsteidza Jūsu izteiktās prasības, kas nav tālu līdz nonākšanai pie jebkāda radošuma iznīcināšanas kā valsts uzturētajos medijos, tā arī citviet.  Piemēram, prasība iesniegt «ekonomiskus aprēķinus» neiztur nekādu kritiku, ja vien, protams, mēs līdz nelabumam pārspīlētu birokrātiju neuzskatām par normālu parādību. Piemēram, vai mums Jums, Kolāta kungs, kas esat radio nozarē darbojies jau tik ievērojamu laika posmu, būtu jāatgādina, ka sabiedrisko mediju primārais uzdevums nav pelnīt, bet gan darīt klausītājiem pieejamu pēc iespējas dažādāku saturu, šajā gadījumā — raidījumus? Ja Jūs domājat pretēji, vai uzskatāt, ka arī Latvijas Radio 3 Klasika, kas noteikti ir finansiāli neizdevīgs (taču tajā pašā laikā sabiedrībai vitāli nepieciešams) kanāls, būtu jāslēdz?

Ceram, ka arī citas Jūsu minētās un pārsvarā atklāti pārspīlētās prasības, kuras nekādi neattiecas uz iespējamā raidījuma kvalitāti un sabiedrisko nepieciešamību, tika minētas nepārtrauktās rūpēs par LR klausītājiem un to, lai līdz viņiem nonāktu tikai augstākās raudzes saturs. Tiesa, ja tas ir tā, mēs ļoti vēlētos iepazīties ar Jūsu kritērijiem, jo, klausoties, piemēram, LR 1. kanālā skanošo sestdienas rīta programmu ar «radio cirkiem» un «zibens turnīriem», nešaubāmies, ka daudziem sabiedriskā radio klausītājiem rodas ļoti pamatoti jautājumi, kāpēc šāda augstas kvalitātes māksla, kas tiek pasniegta pēc labākajiem padomju laiku stagnācijas paraugiem, tiek uzturēta ar sabiedrības maciņa starpniecību.

Kopā ar šo vēstuli, nosūtām mūsu piedāvātā raidījuma koncepciju, kā arī audio demo CD formātā. Tiesa gan, uzreiz jāsaka, ka raidījuma specifikas un ierobežoto tehnisko resursu dēļ demo spēj sniegt vien nelielu ieskatu mūsu piedāvājumā, jo vairāki būtiski elementi (t.sk. interaktīvā saikne ar klausītāju) ir iespējami un realizējami tikai reālā raidījuma tiešraidē.

Tāpat kā pirms divām nedēļām arī šodien ceram uz sabiedrībai labvēlīgu risinājumu radio krīzes novēršanā.