Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Visticamāk, Rīgas Domē nekādas izmaiņas koalīcijā nenotiks

Ņemot vērā to, ka līdz pašvaldību vēlēšanām atlikuši tikai trīs mēneši, visticamāk, Rīgas Domē nekādas izmaiņas koalīcijas sastāvā nenotiks, prognozē Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK).

«Šobrīd ekonomiskā situācija ne vien valstī, bet arī pilsētā ir ļoti sarežģīta. Pašreizējā koalīcija spēj vienoties nozīmīgu saimniecisku jautājumu risināšanā, kas liek domāt par tās stabilitāti,» šādu Birka viedokli aģentūrai LETA pauda mēra preses sekretāre Kristīne Liepa.

Jau ziņots, ka jaunās valdības veidošanā iekļauta partija «Jaunais laiks» (JL), kas Rīgas Domē atrodas opozīcijā, savukārt vieta jaunveidojamā valdībā nav paredzēta LPP/LC pārstāvjiem, kas atrodas Domes koalīcijā. Līdz šim izmaiņas Saeimā bieži ietekmējušas arī Rīgas Domes koalīciju.

Turklāt Birka krēslu Domē sākusi «šūpot» apvienības «Saskaņas centrs» (SC) frakcija, kas apvainojusies par «tēvzemiešu» izveidoto videoklipu.

LETA jau ziņoja, ka SC frakcija šonedēļ turpinās pārrunas ar «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) frakciju par iespējām no amata atbrīvot Birku.

Lai lēmumprojekts par Birka atbrīvošanu no amata tiktu skatīts domes sēdē, nepieciešami 20 deputātu paraksti. SC un PCTVL frakcijās kopā ir 15 deputāti.

Vairākums aģentūras LETA aptaujāto Domes frakciju par iespējamo Rīgas mēra atbrīvošanu no amata izsakās piesardzīgi, atgādinot, ka pašvaldību vēlēšanas ir pārāk tuvu, un norādot, ka jautājums frakcijās vēl nav apspriests.

Rīgas Domes valdošajā koalīcijā patlaban ir četras frakcijas, kurām kopā ir diezgan nestabils vairākums — tikai 31 no 60 deputātu balsīm. Apvienībai «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK ir astoņi deputāti, Tautas partijai un LPP/LC — pa deviņiem deputātiem, bet Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai — pieci deputāti.

Savukārt SC frakcijā, kas līdz šim sadarbojās ar koalīciju, ir septiņi deputāti, bet opozīcijas partijām: JL — septiņi deputāti, PCTVL — astoņi deputāti un «Dzimtenes» frakcijai — trīs deputāti.

Rīgas mēra palikšanu amatā neatbalsta neatkarīgo deputātu bloks, kurā ir trīs domnieki — partijas «Pilsoniskā savienība» pārstāvji Dainis Stalts un Maija Stefane, kā arī partijas «Visu Latvijai!» rindās pārgājušais bijušais JL deputāts Dainis Kalns. Pagaidām nav zināmas arī JL frakciju nesen atstājušās Lauras Bulmanes simpātijas, kura, pēc neoficiālas informācijas, plānojot pievienoties partijai «Sabiedrība citai politikai».