Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kampars vēlas radikāli mainīt EM domāšanu

Ekonomikas ministra amata kandidāts Artis Kampars (JL) vēlas radikāli mainīt Ekonomikas ministrijas (EM) domāšanu, lai tā kļūtu par uzņēmējiem daudz atvērtāku iestādi.

«Līdz šim EM bija tāds administratīvs aparāts, kurā uzņēmējiem bija jāmēģina ielauzties un «aizsisties» līdz ierēdņa labvēlībai, taču šo vajadzētu radikāli pagriezt otrādi,» uzsvēra Kampars.

Viņaprāt, politika būtu jāveido, EM cieši sadarbojoties un apspriežot jautājumus ar visa veida uzņēmējdarbības pārstāvjiem un asociāciju līderiem, savukārt ministrijai būtu jāpalīdz administrēt un valdības līmenī atbalstīt dažādu uzņēmējdarbības virzienu attīstību.

«Vispārīgais princips, kam es vēlētos pievērsties, ir radikālā veidā stimulēt visa veida uzņēmējdarbību,» sacīja Kampars.

Viņš arī atzina, ka nepieciešams analizēt ministrijas izdevumus, samazinot nelietderīgos tēriņus, tostarp arī administratīvo aparātu. «Protams, mēs nedrīkstam samazināt Eiropas Savienības fondu naudu un līdzfinansējumu projektiem, tomēr jāmēģina samazināt administratīvais resurss,» uzsvēra Kampars.

Pēc viņa domām, viena no pirmajām veicamajām lietām ir valsts un pašvaldību uzņēmumu padomju likvidēšana.

Kā ziņots, Ministru prezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL) šodien nosauca piedāvājumu nākamās valdības sastāvam un tas paredz, ka koalīcijā tiks aicinātas piecas partijas - «Jaunais laiks» (JL), Tautas partija, Zaļo un zemnieku savienība, «Pilsoniskā savienība» un apvienība «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK, kurām kopā Saeimā ir 64 balsis.

Plānots, ka ekonomikas ministrs būs JL domes vadītājs, Saeimas deputāts Artis Kampars.