Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varētu samazināties centralizēto eksāmenu skaits

Ievērojami samazinātais Izglītības satura un eksaminācijas centra (ISEC) budžets liekot apsvērt pat iespēju atteikties no kāda centralizētā eksāmena, ceturtdien raksta «Neatkarīgā».
ISEC vadītāja Agrita Groza gan uzsver, ka šogad centrs īstenos visas paredzētās funkcijas un šogad vēl notiks visi eksāmeni, taču to, vai arī nākamos gadus ISEC spēs noorganizēt visus 12 centralizētos eksāmenus, rādīšos ekonomiskā situācija valstī.

«Pāris gadu noturējām pilnu komplektu, un tad sāka trūkt naudas,» skaidro ISEC vadītājas vietniece Anitra Irbe.

Līdz 2006. gadam arī eksāmeni ģeogrāfijā, kultūras vēsturē, biznesa ekonomiskajos pamatos un dabaszinībās vērtēti centralizēti, taču naudas trūkuma dēļ tie tagad tiek laboti skolās un vērtēti pēc desmit ballu atzīmju skalas.

«Mēs apsvērām domu atteikties no kāda centralizētā eksāmena, bet process jau ir sākts — ir sācies otrais semestris, skolēni jau pieteikušies eksāmeniem, sākuši gatavoties konkrētiem pārbaudījumiem. Ja mēs tagad kaut ko nogriežam, augstskola maina uzņemšanas prasības, un bērnam gada vidū jāmaina visas prioritātes. Tas būtu pilnīgi necilvēcīgi pret bērnu,» skaidro Irbe.

Tomēr ISEC apsver iespēju no kāda centralizētā eksāmena nākotnē atteikties, taču pašlaik vēl nav zināms, kurš eksāmens tas būs.