Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmaņa valdība esot panākusi filozofijas maiņu

Demisionējušais premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) uzskata, ka viņa vadītā valdība ir panākusi sabiedrībā filozofijas maiņu, ka nevar tālāk dzīvot neatbilstoši pašu ienākumiem.

«Galvenais — lai ar kādām grūtībām, ar kādām mokām, mums tomēr izdevās ar savu rīcību, ar visiem sociāliem partneriem, kuri protestēja, demonstrēja, mainīt sajūtu, ka varēsim arī tālāk dzīvot neatbilstoši pašu ienākumiem. Izdevās apliecināt, ka situācija ir nopietna,» uz jautājumu, ko paveikusi viņa valdība intervijā «Neatkarīgajai» saka Godmanis.

Tāpat viņš min, ka ir izdevies sākt samazināt izdevumus, kas netika darīts daudzus gadus.

«Kad mēs tajā decembra naktī parlamentā samazinājām algas, tad vienu brīdi padomāju — tas, ko mēs darām, ir šausmīgi,» atzīstas līdzšinējais premjers, piebilstot, ka ilgi cīnījies ar Starptautisko Valūtas fondu, piedāvājot algas nevis samazināt, bet iesaldēt, taču fonds tam neesot piekritis.

«Ja jūs gribat dzīvot, ja jūs gribat kaut ko pārdot, ja jūs vispār gribat dzīvot ar to latu, kas jums ir, tad esiet tik laipni — 30% algas nost,» fonda nostāju atstāsta Godmanis.