Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV naudas trūkuma dēļ var būt jāatlaiž vairāki desmiti darbinieku

Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTVP) nenoliedz iespēju, ka Latvijas Televīzijai (LTV) līdzekļu trūkuma dēļ var būt jāatlaiž pat vairāki desmiti darbinieku.

Arī LTV ģenerāldirektors Edgars Kots sarunā ar aģentūru BNS atzina, ka jau patlaban no darba tiek atbrīvoti cilvēki, kuri nav tieši saistīti ar programmas satura veidošanu.

NRTVP loceklis Sergejs Kārītis aģentūrai BNS apliecināja, ka padome turpmāko mēnesi vēl gaidīs Finanšu ministrijas (FM) atzinumu par iespējām tērēt LTV rezerves fonda līdzekļus televīzijas aktuālo rēķinu apmaksai. Kā vēl vienu alternatīvu NRTVP pārstāvis min iespējamo 1,4 miljonu latu piešķiršanu no Latvijas Radio un televīzijas centra (LRTVC).

«Mums vēl ir laiks gaidīt vienu mēnesi,» norādīja amatpersona. Ja FM atbilde būs negatīva un netiks saņemts arī solītais finansējums no LRTVC, LTV būs jāmeklē risinājumi tēriņu samazināšanai. Kārītis pieļāva iespēju, ka to vidū varētu būt arī turpmāks LTV programmu un darbinieku skaita samazinājums. «Tie varētu būt vairāki desmiti LTV darbinieku,» iespējamos darbinieku atlaišanas apmērus prognozēja Kārītis.

Arī Kots aģentūrai BNS sacīja, ka televīzija izvērtē kopējo situāciju un gaida, kādus lēmumus pieņems valdība, kāds finansējums būs šā gada valsts budžeta grozījumos. Taču, vēl nesagaidot šos lēmumus, LTV jau domā, kā samazināt līdzekļus, piemēram, atbrīvojot no darba cilvēkus, kas nav tieši saistīti ar LTV programmu veidošanu.

Arī citi taupības pasākumi tiekot veikti tā, lai programmu kvalitāte neciestu. «Sekojam līdzi kārtējiem izdevumiem, izdevumu un ieņēmumu plāniem, lai nebūtu tā, ka uzņemamies saistības, kuras nevaram izpildīt,» stāstīja Kots. Taču viņš nevēlējās precīzi izpaust, kādi vēl pasākumi bez darbinieku atlaišanas tiek veikti, lai taupītu naudu.

Jau ziņots, ka LTV izteikusi lūgumu NRTVP grozīt televīzijas šā gada budžetu, norādot, ka situācija raidorganizācijas finansējuma jomā ir vērtējama kā kritiska. LTV ģenerāldirektors Kots skaidroja, ka televīzijas ieņēmumi šā gada pirmajā ceturksnī samazinās par 1,2 miljoniem latu, dramatiski sarukuši arī ieņēmumi no reklāmām, turpretī izdevumu sadaļa ir būtiski pieaugusi.

Televīzija lūdza, lai NRTVP panāk prasības atcelšanu televīzijai 10% no pirmā ceturkšņa izdevumiem ieskaitīt rezerves fondā un vistuvākajā laikā rast iespēju atgūt sākotnēji LTV budžetā paredzētās izmaksas apraides nodrošināšanai viena miljona latu apmērā un iepriekš plānoto programmnodrošinājuma izmaksu minimumu 800 tūkstošu latu apmērā.

Budžeta samazinājuma dēļ LTV neatspoguļos arī valstiski svarīgus kultūras notikumus, piemēram, tautas deju festivālu «Sudmaliņas», pārtrauks Latvijas teātru un koncertu ierakstīšanu. Apdraudēta ir 2010. gada Skolēnu dziesmu un deju svētku atspoguļošana, olimpisko spēļu un pasaules un Eiropas futbola spēļu licenču iegāde.