Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dinevičs: kopmītņu tipa mājas paredzētas bezpajumtnieku izmitināšanai

Februāra beigās Rīgas Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dinevičs (LSDSP) rosināja diferencēt mājokļus un būvēt kopmītņu tipa mājas, kas, izskanot mediju telpā, radīja diskusijas sabiedrībā. 

Jānis Dinevičs skaidro, ka šis piedāvājums neskar nedz dzīvokļu celtniecību, nedz iepirkumu, bet gan domāts cilvēkiem, kuri nakts patversmēs guļ uz grīdas.

«Rīgas Dome negrasās apturēt dzīvokļu celtniecības un iepirkšanas programmas atbilstoši budžeta iespējām. Abām programmām plānots tērēt 38 miljonus latu, no kuriem 22 miljoni latu paredzēti celtniecībai un 16 — iepirkumam. Nevienu brīdi piedāvājums izveidot pilsētā kopmītņu tipa māju nav bijis attiecināts uz tām 11 000 ģimenēm, kuras gaida savu dzīvokli,» skaidro Jānis Dinevičs.  

Dinevičs norāda, ka patversmēs dzīvo arī iedzīvotāji ar minimāliem ienākumiem un, ja viņiem rastos iespēja īrēt nelielu, kopmītņu tipa dzīvojamo telpu par nelielu samaksu, viņi to labprāt darītu.