Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsdzēsēji izglābj divus lietuviešu bļitkotājus

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki trešdien no drošas nāves paglābuši divus zemūdens makšķerētājus no Lietuvas, kuri paši saviem spēkiem nav varējuši izkļūt no ledainā ūdens, informē VUGD.

Sākotnēji glābējiem ap pulksten 21.17 pienākusi informācija, ka Ventā, pie airēšanas bāzes, ledū ielūzuši divi zemledus makšķernieki, taču, kad glābēji jau bija izbraukuši uz notikuma vietu, saņemta precizēta bļitkotāju atrašanās vieta — palīdzība esot vajadzīga Ventā pie tā sauktajām baržām.

Taču, ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka slīkstošie cilvēki atrodas Ventas pretējā krastā. Izmantojot glābšanas dēli, līdz pulksten 21.40 abi cietušie jau bija nogādāti krastā, un viņiem sniegta medicīniskā palīdzība.

Vēlāk noskaidrojies, ka vispirms ielūzis viens no makšķerniekiem pie Dokupes ietekas Ventā. Viņam palīgā steidzās citi bļitkotāji, no kuriem viens ielūzis. Tas atturējis no glābšanas darbiem pārējos, kuri tikai pēc tam piezvanījuši glābšanas dienestam. Iespējams, daļa bļitkotāju bija iereibuši, tāpēc arī sākotnēji viņi kļūdaini minējuši atrašanās vietu.

VUGD atgādina, ka ledus pašlaik ir bīstams un plāns un bīstamākās vietas ūdens krātuvēs ir upju satekas un ietekas citās ūdens tilpnēs, vietas zem tiltiem, upju līkumi, kur ir lielāka straume. Ekstrēmistiem, kuri mīl pavadīt laiku uz ledus, tomēr būtu nepieciešams līdzi ņemt pirmās palīdzības priekšmetus: glābšanas vestes vai hidrokostīmus, irbulīšus izkļūšanai atpakaļ uz ledus.