Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudze Japānas imperatoru ģimenei dāvā Lielvārdes jostu

Oficiālās vizītes laikā Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS) ceturtdien tikās ar Japānas imperatoru Akihito un imperatori Mičiko, kuriem dāvāja Lielvārdes jostu, portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

Daudze atzīmēja, ka Latvijas un Japānas attiecībām ir sena vēsture. Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kas 1919. gadā de facto atzina mūsu valsts neatkarību. «Kopš Latvijas kā neatkarīgas valsts izveidošanas Japānas un Latvijas attiecības ir pastāvīgi pilnveidojušās, un, neskatoties uz 50 gadus ilgušo Latvijas okupāciju, saites starp mūsu valstīm nekad nav pārtrūkušas,» teica Daudze.  

Japānas imperators atzina, ka viņam joprojām spilgtā atmiņā ir 2007. gadā notikusī vizīte Latvijā. Viens no spēcīgākajiem iespaidiem viņam bijis Okupācijas muzeja apmeklējums. Muzejā ir izstādīti arī eksponāti, kurus latviešu izsūtītajiem savulaik dāvājuši Japānas karagūstekņi.

Daudze pateicās par iespēju apmeklēt Japānu oficiālā vizītē un augstu novērtēja šīs valsts izrādīto viesmīlību. Imperators Akihito pateicās par Saeimas priekšsēdētāja dāvāto Lielvārdes jostu, savukārt imperatore Mičiko atzina, ka jostas simbolismā viņa saskata līdzības ar japāņu tautas tradīcijām. 

Oficiālā vizītē Japānā Daudze šonedēļ atrodas pēc Japānas parlamenta Pārstāvju palātas spīkera Johei Kono ielūguma. Japānas apmeklējuma laikā Saeimas priekšsēdētājs tikās arī ar Japānas parlamenta abu palātu priekšsēdētājiem, Japānas ārlietu ministru, Japānas ārējās tirdzniecības organizācijas priekšsēdētāju, parlamenta Japānas–Latvijas sadraudzības grupas deputātiem un citām amatpersonām.