Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis kritiku par valdības veidošanu dēvē par politisko manevrēšanu

Premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL) jaunās koalīcijas partneru izteikto kritiku viņam par valdības veidošanas pārrunu procesu un deklarācijas izstrādes gaitu vērtē vien kā partiju «politisko manevrēšanu».

Dombrovskis žurnālistiem paskaidroja, ka konsultācijām ar potenciālajiem koalīcijas partneriem tika deleģēta sarunu grupa, kas pilnvērtīgi risinājusi pārrunas ar politisko spēku pārstāvjiem. Premjera amata kandidāts, izvērtējot koalīcijas partneru izteikumus kopumā, atzina, ka tiem pamatā ir neapmierinātība ar procedūru, taču tas neliecina par kaut ko vairāk vai būtiskiem sadarbības iebildumiem.

«Tā ir vairāk formāla aizbildināšanās,» vien noteica Dombrovskis, aicināts komentēt līdzšinējās koalīcijas līderu kritiku par konsultāciju formātu.

«Vienu dienu sarunas ir par lēnu, nākamajā dienā — par ātru,» viņš pauda neizpratni par politiķu pozīciju, pārmetot JL gan vilcināšanos, gan notikumu sasteigšanu un publisku paziņošanu.

Savukārt JL Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis, komentējot jaunās koalīcijas partneru vēlmi vispirms redzēt potenciālā valdības vadītāja un viņa partijas piedāvāto rīcības plānu un tikai tad izteikt savu skatījumu par valdības galvenajiem uzdevumiem, pastāstīja, ka atšķirīgi valdības veidošanas apstākļi prasa citu pieeju šim procesam.

«Mēs tik un tā sagaidām no atbildīgajām ministrijām, kas un kā darāms. Šī ir pilnīgi cita situācija nekā tad, kad [valdību] veidoja [Ivars] Godmanis vai [Aigars] Kalvītis,» sacīja parlamentārietis.

Viņš pieļāva iespēju, ka iepriekš koalīcijas un valdības darbībā ir bijušas iespējamas arī izmaiņas pat pēc vienošanās par rīcības plānu, tomēr atkārtoti uzsvēra, ka tagad šī valdība ir «pēc būtības jauna valdība».

«Mēs tomēr gribam, lai uzdevumi ir neizbēgami izpildāmi,» noslēgumā piebilda deputāts.

Jau vēstīts, ka lielākais koalīcijas partneris — Tautas partija — pārmeta JL, ka trešdienas preses konference, kurā Dombrovskis paziņoja par Ministru kabineta sastāvu, bija pirmā koalīcijas tikšanās pie viena galda. Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis arī pauda bažas, vai tā nebūs arī ar valdības deklarāciju — par to paziņos tikai preses konferencē.